Oddělení klinické a molekulární patologie

 

Oddělení klinické a molekulární patologie je pracoviště s akreditací 2. stupně ve Fakultní nemocnici v Ostravě, které zajišťuje služby v celém rozsahu oboru patologické anatomie pro vlastní nemocnici, ale také pro některá další zdravotnická zařízení mimo rámec FNO v celkové spádové oblasti s více než 1 500 000 obyvatel.

Naše přístrojové vybavení, tým kvalifikovaných lékařů a specializovaných laborantek zajišťuje co nejpřesnější bioptickou a cytologickou diagnostiku. Používáme klasické i moderní vyšetřovací postupy (imunohistochemie, histochemie, imunofluorescence, elektronová mikroskopie, počítačová analýza obrazu), využíváme možností telepatologie.

Spolupracujeme s molekulárně-genetickou laboratoří a oddělením patologie CGB laboratoře a.s. v Ostravě, Laboratoře AGEL a.s., pracovišti patologie Fakultních nemocnic v Olomouci, Praze, Plzni, Brně a některými odděleními patologie v našem regionu.
Oddělení klinické a molekulární patologie je zaměřeno převážně na zdravotnickou činnost, ale i na činnost pedagogickou a vědecko-výzkumnou ve spolupráci s LF OU a VŠB.

Oddělení klinické a molekulární patologie je akreditováno Českým institutem pro akreditace o.p.s. podle ČSN EN ISO 15189:2013.


thumb_osvedceni_o_akreditacithumb_osvedceni_o_akreditaci

×
PředchozíDalší
Načítání