Důležité informace FNO

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost v Ostravě je od 1. 1. 2023 ve FN Ostrava

 

Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost přijímá pacienty k registraci

 


 

Informace o omezeních v důsledku rekonstrukce lůžkového monobloku FN Ostrava

Od listopadu 2022 do března 2024 proběhne ve fakultní nemocnici rozsáhlejší stavební akce s názvem „Snížení energetické náročnosti lůžkového bloku FN Ostrava – Rekonstrukce fasády a střechy“. V jejím rámci dojde v budově lůžkového monobloku (Pavilon L) k výměně oken, odstranění stávajících balkónů, zateplení obvodového pláště budovy a rekonstrukci střechy.

Stavba se realizuje bez přerušení provozu jednotlivých pracovišť nemocnice, což s sebou bohužel přináší i některá nepříjemná, avšak nezbytná opatření. Ta se týkají především omezení pohybu osob v prostorách blízkých stavbě, ale také změn v organizaci dopravy a parkování.

V areálu nemocnice je instalováno dopravního značení, vymezující nutná omezení pohybu a stání vozidel. Upozorňujeme, že parkovací místa, nacházející se podél silnice v inkriminovaném úseku stavby, není možné využívat. V případě nutnosti bude doprava doplňkově řízena semafory.

O dalších omezeních a provozních změnách, které se během stavby vyskytnou, budeme průběžně informovat na webu, sociálních sítích i pomocí mobilních informačních tabulí umístěných v areálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

 


Darování krve – Krevní centrum

Jste již aktivní dárce nebo se chystáte darovat krev poprvé? Stále potřebujeme v každé krevní skupině zvýšit zásoby. 

Prosíme, objednejte si na tel. 800 260 004 (bezplatná linka) datum a hodinu odběru.  

Již registrovaní dárci se mohou objednat zde.

Nikdy jste u nás nedarovali krev a chcete darovat? Registrujte se zde a vyberte si termín.


 

Návštěvy ve FNO

Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou plošně povoleny. Návštěvní doba je denně od 15:00 do 18:00 hodin. Návštěvy nejsou povoleny u covid pozitivních pacientů a pacientů v karanténě. 

Od 1. 1. 2023 platí zákaz návštěv na Klinice hematoonkologie FNO.

Všem návštěvám také doporučujeme, aby zvážily nezbytnost návštěvy, pokud pociťují příznaky respiračního onemocnění, a s ohledem na zdraví svých blízkých používaly respirátor FFP2.


 

Ochrana dýchacích cest

Ochrana dýchacích cest respirátorem FFP2 je pro ambulantní pacienty, návštěvy a zaměstnance povinná na Klinice hematoonkologie.

Pokud pociťujete příznaky respiračního onemocnění, zvažte prosím nezbytnost návštěvy v nemocnici a s ohledem na zdraví pacientů i personálu doporučujeme použití respirátoru FFP2.

 


 

Odběrové místo COVIDCENTRUM

Očkovací centrum COVID

Vaccination for self-payers

 


Informace pro ukrajinské občany / Інформація для громадян України


 


Vedoucí oddělení komunikace
Ing. Petra Petlachová
Telefon+420 597 373 351
EmailJavaScript@@cGV0cmEucGV0bGFjaG92YUBmbm8uY3o%3D
×
PředchozíDalší
Načítání