Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

+420 597  371  111
+420 738  141  111

Lidé FNO v médiích

24.02.2020

Necelý týden mají trojčata Anna, Zuzana a Miroslav. Zatímco jejich maminka už se po náročném císařském řezu zotavila a může za dětmi docházet z domova, děti ještě nějaký čas budou v péči specialistů z Oddělení neonatologie FN Ostrava . Mnohočetné těhotenství je i tématem reportáže, kterou 24.2.2020 vysílaly Události v regionech na ČT1.

Záznam pořadu


12.02.2020

Léčily se s rakovinou prsu - dvě zdravotní sestry z ostravské fakultní nemocnice teď pomáhají ženám se stejnou diagnózou. Osobní příběhy pomáhají léčbu lépe snášet a taky získat odpovědi na velmi intimní otázky. Záznam pořadu

 


03.02.2020

Doc. MUDr. Ondřej Šimetka,Ph.D., který vede Gynekologicko–porodnickou kliniku, byl hostem sobotního pořadu Týden v regionech na ČT1. Protože se před pár dny vrátil z Východního Timoru, kde byl na své už 6. zahraniční misi, rozhovor se týkal jeho zkušeností s tamním zdravotnictvím.

Záznam pořadu


31.01.2020

Rakovina děložního čípku je třetím nejčastějším onkologickým onemocněním u žen. Proč je u nás stále proočkováno jen 60 procent dívek a 20 procent chlapců? I o tom mluvil ve Studiu 6 na ČT 24 MUDr. Jan Kümmel z Gynekologicko –porodnické kliniky FN Ostrava. Rozhovor s ním začíná v 1:52:31

Záznam pořadu

 

31.01.2020

O úspěšné léčbě jedné z našich malých hematoonkologických pacientek natáčela Česká televize. Její příběh nabídl pořad Události v regionech.

Záznam pořadu

 

30.01.2020

Přednosta kliniky KARIM prof. MUDr. Pavel Ševčík, byl hostem Studia 6 na ČT24. Rozhovor s ním začíná v 1.51.06

Záznam pořadu

 


28.11.2019

Vliv stresu na vznik kardiovaskulárních chorob. Jak můžeme rizika minimalizovat anebo se s nimi úplně vypořádat? I na to se Ivana Šuláková zeptala primáře Kardiovaskulárního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, doktora Mariana Branneho. Záznam pořadu


28.11.2019

Mladý vědec vyvíjí v Ostravě buňky, které jsou schopny porazit rakovinu. RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzal v polovině listopadu prestižní Cenu Neuron v oblasti medicíny. Magazín Patriot


26.11.2019

Hostem pořadu Dobré ráno České televize byl RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. V pořadu mimo jiné hovořil jakou unikátní technologii buněčné terapie vyvíjí se svým týmem pro různé typy rakoviny.  Záznam pořadu na webu České televize.


 

22.11.2019

V pátek 22.11. byla hostem pořadu Sama doma primářka Oddělení lékařské genetiky FN Ostrava MUDr. Andrea Gřegořová. Téma pořadu bylo "prenatální genetika". Pokud jste nestihli pořad v televizi, můžete se podívat ze záznamu České televize.

 

19.11.2019

mikroskop-nchk

Chtěli bychom vyzdvihnout RNDr. Michala Šimíčka, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie, který získal prestižní cenu Neuron. Stal se tak členem elitní skupiny osobností české vědy, do níž patří například plastický chirurg prof. MUDr. Bohdan Pomahač. Velmi gratulujeme a držíme palce v další činnosti. Aktualne.cz.

 

14.11.2019

mikroskop-nchk

Je dobré mít na oděvu nebo tašce reflexní prvky? Určitě ano ! 90% sražených chodců nebo cyklistů je nemělo . Na ČT24 v pořadu Události Ostrava na toto téma hovořil i  MUDr. Jiří Demel z Kliniky úrazové chirurgie FNO.  Záznam pořadu.


 

12.11.2019

mikroskop-nchk

Víte, že existuje dobrý a špatný cholesterol? Jak nás vysoká hladina ohrožuje? Zvyšuje ji alkohol? A další otázky k cholesterolu zodpovídal MUDr. Tomáš Král, vedoucí lékař biologické léčby hypercholesterolémie na Kardiovaskulárním oddělení FNO v pořadu Dobré ráno.  Záznam pořadu.

 

4.11.2019

mikroskop-nchk

Rakovina prostaty - V rámci pořadu Studio ČT 24 vystoupil přednosta Urologické kliniky doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D. A co se dozvíte? Jaké vyšetření musíte podstoupit, jak pomáhá prevence a zda narůstá onemocnění rakoviny prostaty. Záznam pořadu.

 

31.10.2019

mikroskop-nchk

Dnes byl od 10.00 hostem na Českém rozhlasu Ostrava v pořadu Lékárna MUDr. Pavel Ressner, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava. V pořadu mluvil o Centru pro kognitivní poruchy FNO, které je jediným takovým pracovištěm v MS kraji. Pokud se chcete dozvědět, jak centrum funguje, pro koho je určeno, jak vám může pomoci a jak probíhá rehabilitační program v praxi, neváhejte a pusťte si záznam .

 

22.10.2019

mikroskop-nchk

Podívejte se na záznam vysílání Události Ostrava . Jedním z témat byl alkoholismus. K tomuto problému promluvila také lékařka z Psychiatrického oddělení FNO, MUDr. Jana Schwarzová.

Záznam pořadu.

 

21.10.2019

mikroskop-nchk

V pořadu Káva o čtvrté Českého rozhlasu byl MUDr. Petr Širůček z Kliniky nukleární medicíny FNO. Hovořil o černém kašli.

Záznam pořadu.

 

 

19.10.2019

mikroskop-nchk

19.10. vysílala České televize reportáž o příbuzenských transplantacích. Hostem pořadu Týden v regionech byl koordinátor Transplantačního centra Fakultní nemocnice Ostrava Mgr. Tomáš Glac. Záznam pořadu.

 

 

17.10.2019

mikroskop-nchk

Upozorňujeme na úrazy a připomínáme důležitost prevence. Takovou funkci má den 17.10. - Světový den úrazů. Dle statistik právě na podzim připadá nejvíce úrazů ze všech ročních období. O nejčastějších zraněních v tomto období mluvil pro ČT také primář z FN Ostrava, MUDr. Vladimír Ječmínek, Ph.D., MBA.  Záznam pořadu.

 

16.10.2019

mikroskop-nchk

Řada onemocnění našeho těla má psychické pozadí. O psychosomatice mluvil MUDr. Petr Šilhán, Ph.D., primář Psychiatrického oddělení , v Dobrém ránu na ČT2.

Záznam pořadu.

 

12.10.2019

mikroskop-nchk

Evropský den dárcovství orgánů a transplantací připadá na dnešní den. Česká televize dnes vysílala rozhovor s vedoucím lékařem Transplantačního centra FNO MUDr. Pavlem Havránkem ze včerejšího unikátního setkání pacientů po transplantaci, žijících dárců, pozůstalých po dárcích a zdravotníků.

11.10.2019

mikroskop-nchk

Hostem pořadu Sama doma byl na ČT1 MUDr. Marian Branny, Ph.D., Primář Kardiovaskulárního oddělení FNO. Hovořil o metodě TAVI.

Záznam pořadu.

 

10.10.2019

mikroskop-nchk

O žloutence hovořila v pořadu Události v regionech MUDr. Lenka Petroušová, zástupkyně přednosty Kliniky infekčního lékařství, FNO.

Záznam pořadu.

 

07.10.2019

mikroskop-nchk

Přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava, doc. MUDr. Radim Lipina, PhD. hovoří v pořadu Studio ČT24 o vývoji 3D mikroskopu, na kterém se sám podílel.

 

 

 

3.10.2019

jídelníček diabetiků

Nemocných s cukrovkou 2. typu přibývá a k jejich stabilizaci je právě zdravá životospráva a s ní související správné stravování nezbytné. O zásadách vyváženého jídelníčku diabetiků jsme hovořili s nutriční terapeutkou Karlou Sedláčkovou z Fakultní nemocnice v Ostravě. Záznam pořadu.​

 

22.08.2019

mikroskop-nchk

Mnohočetný myelom - diagnóza, která možná není mizi lidmi příliš známá. Ve skutečnosti je to druhé nejčastější onkologické onemocnění krve. O možnostech léčby mluvil v živě vysílaném pravidelném magazínu o zdraví Lékárna Českého rozhlasu Ostrava přednosta Kliniky hematoonkologie Prof. MUDr. Roman Hájek, CsC. Záznam pořadu​.

 

20.08.2019

richard_spacek

Porod a věci s ním spojené jsou dnes jedním z velmi často diskutovaných témat. Přední porodník naší nemocnice MUDr. Richard Špaček přiblížil nejnovější trendy v přístupu k rodičkám i jejich rodinným příslušníkům v živě vysílaném pořadu Českého rozhlasu Ostrava Lékárna. Jeho záznam si můžete poslechnout v odkazu. A zajímavé informace v rozhovoru určitě najdou i muži.

 

31.07.2019

petr_silhan

Primář psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě MUDr. Petr Šilhán hovořil v ČR o tom, jaký význam má stav psychiky na naše fyzické zdraví a co všechno mohou lékaři řešit v rámci takzvané psychosomatické medicíny. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

petr_silhan

Řada pacientů se zánětem zevního zvukovodu k nám přichází přímo z letiště, když se vrací z dovolené. Proč můžeme takovouto infekci chytnout i při koupání v moři? I na to odpovídal hlavní host pořadu Dobré ráno prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D.,MBA., přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

richard spacek

Odložený podvaz pupečníku je ve Fakultní nemocnici Ostrava už standardní postup ukončení porodů i u tzv. císařských řezů. Jaký to má význam pro novorozené dítě vysvětlil ve vysílání ČT24 MUDr.Richard Špaček, vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko - porodnické kliniky FNO.​ Záznam pořadu.

 

28.05.2019

petra bartova

Už římský filozof Cicero pravil ,že proti stáří je potřeba bojovat jako proti nemocem. Doktorka Petra Bártová z naší Neurologické kliniky dnes jako hlavní host Dobré ráno na ČT2 mimo jiné připomněla, že trénovat paměť se vyplácí. Mozek aktivních lidí funguje ve stáří mnohem lépe. Záznam pořadu.

 

17.05.2019

petra bartova

V pátek byly hlavním tématem pořadu 90´ na ČT24 spalničky. O situaci v Kardiochirurgickém centru mluvila vrchní sestra Petra Gombalová. Záznam pořadu.

 

 

 

11.05.2019

ludmila klemsova

Sestra roku Ludmila Klemsová v rozhovoru pro Českou televizi. ​Záznam pořadu.

 

 

 

 

29.04.2019

jiri havrlant

Turbulence jsou minulostí, ostravská fakultní nemocnice je personálně stabilní, ujišťuje její nový ředitel. Celý článek.

 

 

 

 

 

×

INFORMACE O PACIENTECH

Víte, že pokud chcete znát zdravotní stav pacienta hospitalizovaného ve FNO, MUSÍTE znát heslo pro komunikaci?

V případě, že pacient nemůže komunikovat a heslo si sám nezvolil, informace pak lze poskytnout příbuzným pouze osobně.

Děkujeme za pochopení.