Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou plošně povoleny. Návštěvní doba v areálu FN Ostrava v Ostravě - Porubě i v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Klokočově je denně od 15:00 do 18:00 hodin.

Na Klinice hematoonkologie a Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy je nutné použití respirátoru FFP2.


Odběrová místa COVID - Registrace
Očkovací centrum COVID
Vaccination for self-payers
Informace
x
Důležité informace FNO

Lidé FNO v médiích

 
26.5.2022

350 pacientů vyšetřili během preventivní akce s názvem Stanem proti melanomu lékaři a sestry Kožního oddělení FN Ostrava. Od 10 do 18 hodin byly v provozu 4 ordinace. Reportáž redaktorky Českého rozhlasu Ostrava Petry Štrymplové začíná v 9:36:05. Reportáž najdete na této adrese.

25.5.2022

Phishing, ransomware nebo skenování systému. Nemocnice stále čelí kybernetickým útokům V článku je citován také náměstek ředitele FN Ostrava pro IT bc. Petr Foltýn.

Rozhovor najdete na této adrese.

22.5.2022

Kdy se naočkovat proti „klíšťovce“? Nejlépe ihned Očkovací schéma přibližuje v článku MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava.

Článek najdete na této adrese.

20.5.2022

Hostem živě vysílané pořadu byl také přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, který hovořil o programu multioborové konference s názvem Přirozený porod.

Reportáž najdete na této adrese.

19.5.2022

Hostem ranního živě vysílaného bloku byl MUDr. Jaromír Gumulec, zástupce přednosty Kliniky hematoonkologie FNO a LF OU.

Rozhovor najdete na této adrese.

19.5.2022

Magazín, který informuje o dění ve FN Ostrava přináší reportáž z Lékařské fakulty OU, kde se měli studenti možnost seznámit s robotickým operačním systémem, dále reportáž z XI. Dne onkologických dětí a také rozhovor s doc. MUDr. Ondřejem Volným, Ph.D. z Neurologické kliniky FNO a LF OU.

Reportáž najdete na této adrese.

18.5.2022

Zástupci Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava převzali na mezinárodní konferenci Evropské společnosti pro léčbu cévních mozkových příhod v Lyonu diamantové, tedy nejvyšší ocenění za poskytovanou iktovou péči v roce 2021.

Článek najdete na této adrese.

18.5.2022

Ruleta se smrtí. Lidí očkovaných proti nejhorším nemocem ubývá V článku je citována rovněž primářka Kliniky infekčního lékařství FNO a LF OU MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.

Článek najdete na této adrese.

14.5.2022

Babiš uměle vytváří nepřítele. Častější výskyt tuberkulózy s uprchlíky nesouvisí V článku je citována také primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.

Článek najdete na této adrese.

13.5.2022

V tomto díle živě vysílaného pořadu České televize měla FN Ostrava hned dva výjimečné hosty. O vrozených srdečních vadách hovořil doc.MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava, a o také Mgr.Marika Bajerová, fyzioterapeutka Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava, která hovořila o fyzioterapii po porodu.

Rozhovory najdete na této adrese.

5.5.2022

ČT24 - rozhovor s MUDr. Alešem Foltysem, Ph.D., MBA, zástupcem přednosty Chirurgické kliniky FNO Odložené operace – to je hlavní téma rozhovoru, který začíná v čase 10:52.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

Tématu odložených operací se věnuje také reportáž České televize v pořadu Události v regionech

5.5.2022

V pořadu, který je zaměřený na dění ve FN Ostrava, uvidíte rozhovor s primářem Oddělení alergologie a imunologie FN Ostrava doc. MUDr. Jaromírem, Bystroněm CSc. zaměřený na moderní formy léčby alergií, také reportáž o úspěšné léčbě ischemické choroby srdeční pomocí CyberKnife, a ohlédnutí za preventivní akcí s názvem Stane se to ve vteřině.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

4.5.2022

Dobré ráno - Hostem ranního pořadu České televize byla MUDr. Lenka Tomaško z Kožního oddělení FN Ostrava.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

2.5.2022

V pátek 29. dubna skončil již 24. ročník největšího kongresu intenzivní medicíny v České republice s názvem Colours of Sepsis 2022. Hlavním koordinátorem a garantem odborného programu byla Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava (KARIM). Pozvání na týdenní mezinárodní akci přijalo téměř 1500 lékařů a sester.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

29.4.2022

FN Ostrava: Neurolog Ondřej Volný úspěšně habilitoval. Titul docenta neurologie získal v pouhých 35 letech Doc. MUDr. Ondřej Volný, Ph.D., FESO, lékař JIP a Iktového centra Neurologické kliniky FN Ostrava úspěšně habilitoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Teprve 35letý specialista na diagnostiku a léčbu cévních mozkových příhod se tak stal nejmladším nositelem tohoto akademického titulu v oboru neurologie v České republice.

Článek najdete na této adrese.

29.4.2022

ÚSTECKÝ KRAJ: Krajská zdravotní počtvrté uspořádala Ústecký hematologický den V úvodu konference vystoupil s přednáškou s názvem „Interakce komplementu, trombózy a hemostázy“ MUDr. Jaromír Gumulec z Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostravaa primář MUDr. Petr Kessler z Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Pelhřimov s praktickými informacemi o antikoagulační léčbě.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

Přes padesát dárců kostní dřeně převzalo ocenění za záchranu lidského života. Jeden lékař- konkrétně MUDr. Ondrej Šušol z Kliniky hematoonkologie FN Ostrava získal na slavnostním večeru, který pořádal v pražském Obecním domě Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně, Stipendium Vladimíra Kozy.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

zCase - to je název aplikace, pomocí které jsou záchranáři propojeni s dispečery urgentního příjmu a lékaři specializovaných pracovišť jako je například kardiologie, neurologie nebo ARO. Ještě před příjezdem do FN Ostrava tak zdravotníci vědí, koho a s jakými problémy sanita přiváží.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

V dnešním díle se dozvíte, že na dětské traumatologii ve Fakultní nemocnici Ostrava je specializované lůžkové oddělení pro děti a rodiče. Rychlé propojení mezi záchranáři a FNO zajišťuje speciální aplikace. V krátkém sestřihu vám připomeneme 110. výročí založení nemocnice a pozveme vás na charitativní běh pro předčasně narozené děti a také na preventivní akci "Stane se ve vteřině", kde se lidé dozví, co dělat, když se dítěti stane úraz.

Reportáž najdete na této adrese.

25.4.2022

Každá žena potřebuje pravidelnou gynekologickou péči. A to i ta, která je v období menopauzy. Právě ženy v tomto věku ale na pravidelnou gynekologickou péči často zcela rezignují, protože ji považují za nepotřebnou.Více k tématu řekla MUDr. Erika Doležálková z Gynekologicko – porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese.

21.4.2022

Celodenní konference pořádaná AHCM (Academy of Health Care Management), která se konala 16. března 2022 v Praze, byla tentokrát věnována inovativní léčbě v hematoonkologii. Právě díky inovacím bylo v tomto oboru dosaženo toho, že z původně smrtících onemocnění se staly nemoci chronické. V článku časopisu Medical Tribune jsou citováni také Ing. Petra Lampartová, MHA a prof. MUDr. Roman Hájek, CSc., přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava.

Článek najdete na této adrese.

20.4.2022

Hostem živě vysílaného ranního bloku byl vedoucí lékař Centra dětské traumatologie FN Ostrava MUDr. Ivo Kopáček. Po celou dobu vysílání odpovídal také na chatu na dotazy diváků, které pozval do Avion Shopping Parku Ostrava na preventivní akci s názvem Stane se to ve vteřině. Jejím iniciátorem je náměstek ředitele pro vědu, výzkum a výuku doc. et doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D. , program připravila ve spolupráci se všemi záchranářskými složkami vrchní sestra Chirurgické kliniky FN Ostrava Mgr. Hana Horelová.

Celý rozhovor najdete na této adrese. O akci dále informovala Česká televize i ve zpravodajském pořadu Události v regionech. A také některá tištěná média.

19.4.2022

Trápí Vás bolestivé došlápnutí a pocit ostrých jehel v patách? V takovém případě může jít o onemocnění nazývané jako ostruha patní kosti. Proč vzniká a jak moc omezuje pohyblivost člověka? Jak umí medicína potíže řešit a od popsaných bolestí ulevit? Na to vše se moderátorka i posluchači pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava ptali MUDr. Tomáše Hudečka z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

14.4.2022

MUDr. Jana Schwarzová, staniční lékařka Oddělení psychiatrického FN Ostrava byla hostem Dobrého rána. Moderátorům i divákům na chatu vysvětlovala vše o ADHD u dospělých lidí.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

13.4.2022

Lékaři Chirurgické kliniky FN Ostrava úspěšně operovali dívku z ukrajinského města Mariupol, kterou zasáhla střepina granátu. V tamní nemocnici jí poskytli jen základní ošetření. Do Ostravy poté dívka spolu s matkou s starší sestrou cestovala téměř měsíc. Reporáž najdete na této adrese.

O úspěšném operačním výkonu cévních chirurgů informují i další média:

Novinky.cz, Novinkykraje.cz, Impuls.cz

11.4.2022

Hostem dalšího dílu magazínu, který je zaměřený na dění ve FN Ostrava, byl MUDr. Petr Matoušek, Ph.D., MBA, primář Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Tématem rozhovoru bylo spánkové apnoe. A reportáž připomněla premiéru akce s názvem Vítání jara, kterou připravily sestřičky Centra dětské traumatologie a chirurgie FNO.

Reporáž najdete na této adrese.

11.4.2022

Lékaři Chirurgické kliniky FN Ostrava použili v průběhu robotické operace stapler na bateriový pohon. Byli první v České republice, kteří nejnovější generaci tradičního chirurgického nástroje použili.

Články najdete na stránkách HOSPITALin.cz a Patriotmagazin.cz.

6.4.2022

Reportáž v pořadu Události v regionech informovala o dvoudenním workshopu, který na téma Chirurgická léčba spánkové apnoe připravila Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava.

A rozhovor s hlavním organizátorem akce prof. MUDr. Pavlem Komínkem, Ph.D., MBA, přednostou Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava odvysílala také zpravodajská stanice ČT24.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

4.4.2022

Hostem pořadu Sama doma byla vedoucí lékařka Centra dětské traumatologie a chirurgie Chirurgické kliniky FN Ostrava MUDr. Ivana Slívová, Ph.D.(bez čárky) Hovořila o mezioborové spolupráci v urgentní medicíně i o nejčastějších příčinách dětských úrazů.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

4.4.2022

Hostem Studia 6 Víkend byl přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc .MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, který hovořil o rizicích, spojených s porodem ve válečných podmínkách.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

31.3.2022

Hostem pořadu, který vysílá Český rozhlas Ostrava, byl MUDr. Martin Formánek, Ph.D. z Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

28.3.2022

Inhalace molekulárního vodíku pozitivně ovlivňuje průběh rekonvalescence u post-covidových pacientů. Ukázala to studie, kterou v uplynulém roce provedli vědci z katedry přírodních věd v kinantropologii Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK UP).NA výzkumu se podílí také doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA, přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese.

25.3.2022

Ocenění nejlepších zaměstnanců FN Ostrava, rozhovor s oceněnou vrchní sestrou PhDr. Renátou Zoubkovou, Ph.D., připomenutí 110 let od založení FNO- to je stručný obsah dalšího dílu pravidelného magazínu TV POLAR, který je věnován dění ve fakultní nemocnici.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

24.3.2022

Článek internetového magazínu HOSPITALin se vrací k nedávno skončeným XXVIII. Pařízkovým dnům.

Celý článek najdete na této adrese.

22.3.2022

Hostem pravidelné ranní show České televize byla MUDr. Alena Mátlová, vedoucí lékařka Centra pro studium a léčbu bolesti Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava. Hovořila o všem, co souvisí s bolestí, i o nových léčebných formách a postupech, kterými mohou lékaři lidem, trpícím silnou bolestí, ulevit.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

22.3.2022

Otevření nízkoprahových ambulancí ve FN Ostrava zpracovala do vysílání také TV POLAR.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

18.3.2022

FN Ostrava zřídila UA pointy pro děti i dospělé obyvatele Ukrajiny, kteří ze země uprchli po vypuknutí válečného konfliktu. Ambulance, které mají těmto lidem zajistit primární zdravotní péči, jsou v provozu v pracovních dnech od 7 do 15 hodin. Reportáž přímo z UA POINTu pro dospělé na Oddělení pracovního a preventivního lékařství FNO zprostředkovala divákům Česká televize v pořadu Události v regionech. Záznam reporáže najdete na této adrese.

V živém vysílání na ČT24 hovořil o zabezpečení zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky ve FNO i ředitel nemocnice Jiří Havrlant - čas 13,49 až 13,54h.

17.3.2022

FN Ostrava otevřela nízkoprahové ambulance pro děti, dospělé i těhotné ženy

Celý článek najdete na této adrese.

14.3.2022

Operace plotének endoskopicky – to bylo hlavní téma pořadu, který je zaměřený na novinky z FN Ostrava. Hostem ve studiu byl doc. MUDr. Radim Lipina, Ph.D., přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.3.2022

Hostem pořadu Dobré ráno , které mělo název To si pamatuj.. , byla MUDr.Petra Bártová, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

10.3.2022

Hostem pořadu, do kterého mohu své dotazy telefonovat také posluchači, byla tentokrát odbornice na léčbu epilepsie MUDr. Jana Slonková, Ph.D., zástupkyně přednosty pro VVČ Neurologické kliniky FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

10.3.2022

V pátek 4.3. 2022 ukončilo provoz očkovací centrum na výstavišti Černá louka v Ostravě. Od 1. března 2021, kdy bylo otevřeno, tam zdravotníci FN Ostrava aplikovali dohromady téměř 380 tisíc dávek vakcín.

Celý článek najdete na této adrese.

2.3.2022

Lidové noviny přinesly rozhovor s prof. MUDr. Romanem Hájkem, CSc., který je věnován mnohočetnému myelomu a jeho léčbě.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

Léčba dětských hemato a hematoonkologických pacientů, dva roky fungování covid centra a nové pomůcky pro imobilní pacienty. To jsou témata magazínu, který pravidelně přibližuje dění ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

O problémech, které souvisí s vážným postcovidovým syndromem, hovoří v obsáhlém rozhovoru pro Seznam Zprávy přednosta Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

Dobré ráno - Sladký spánek. O významu spánku hovořil v průběhu celého vysílání MUDr. Vilém Novák, Ph.D., zástupce primářky Oddělení dětské neurologie FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (začátky: 05:19, 45:04, 92:23, 143:37)

25.2.2022

Máte potíže s ploténkami? MUDr. Michael Mrůzek, Ph.D., staniční lékař Neurologické kliniky FN Ostrava hovořil v pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava o miniinvazivním zákroku s pomocí nového speciálního endoskopu, který lékaři FN Ostrava používají při operacích vyhřezlých meziobratlových plotének.

Celý rozhovor najdete na této adrese

23.2.2022

Hostem živě vysílaného pořadu České televize byla MUDr. Hana Wiedermannová, primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava. V několika vstupech hovořila o všem, co souvisí s péčí o novorozence.

Celý rozhovor najdete na této adrese (vstupy začínají: 25:25, 55:31, 85:09, 129:58).

22.2.2022

O výsledcích americké studie, která byla zaměřena na přenos protilátek z očkované matky na novorozence hovořil v pořadu Studiu 6 přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA.

Celý rozhovor najdete na této adrese (rozhovor začíná v čase 51:35).

21.2.2022

Duchovní služba v nemocnici není jen svátostech a o pomazání nemocných. Kdo si mě zavolá, přijdu, naslouchám co potřebuje, a na základě toho se snažím s tím člověkem pracovat a minimálně si s ním popovídat. Nejsem tady jen pro katolíky. To vše říká P. Václav Tomiczek, nemocniční kaplan ve Fakultní nemocnici Ostrava v pořadu TV NOE s názvem Kaplani naděje.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

18.2.2022

Šíření covidu v kraji zpomalilo, ale nakažených jsou stále tisíce. Dobrá zpráva je, že koronavirus opět zabránil epidemii chřipky. V článku k tomuto tématu je citována rovněž Mgr. Kateřina Matějová z Ústavu laboratorní medicíny FN Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese.

16.2.2022

Michaela Češková, sestra z Oddělení hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FNO, která je zároveň předsedkyní spolku HAIMA Ostrava, přiblížila aktivity, kterými spolek pomáhá dětem i rodinám dětí s onkologickou diagnózou. Rozhovor začíná v 15:11:36 

Celý pořad najdete na této adrese.

15.2.2022

Hostem pravidelného pořadu, který vysílá Český rozhlas Dvojka, byla tentokrát MUDr. Jana Nováková z Kožního oddělení FN Ostrava. Odpovídala na vše, co souvisí s vlasy.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.2.2022

Další díl magazínu TV POLAR, který je zaměřeny na novinky ve FN Ostrava, tentokrát ukáže nový operační robotický systém, v rozhovoru s doc. MUDr. Lubomírem Martínkem, Ph.D. zazní, jaké jsou přednosti tohoto operačního postupu a závěrečná reportáž nabídne pohled do zákulisí Oddělení servisu zdravotnické techniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.2.2022

Role magnetické rezonance v přesnosti diagnostiky nádorů prostaty – to bylo hlavní téma živě vysílaného pořadu, do kterého mohou volat své dotazy i posluchači. Odpovídala na ně MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA, vedoucí lékařka Magnetické rezonance Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

7.2.2022

O laryngitidě, která byla hlavním lékařským tématem pořadu České televize Dobré ráno, hovořil zástupce přednosty Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku doc. MUDr. Karol Zeleník, Ph.D., MBA. A jak je v tomto pořadu obvyklé, odpovídal také na chatu na dotazy diváků.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

4.2.2022

Lékařům FNO pomáhá nový robotický operační systém da Vinci. Zatím ho budou využívat pro urologické, gynekologické a chirurgické operace. Výhodou práce robota jsou minimální ztráty krve a maximální přesnost zákroku. Také následná léčba je kratší a pacient se dřív dostane z nemocnice domů.

Celý rozhovor najdete na této adrese. Téma zaujalo i Český rozhlas Ostrava.

1.2.2022

V reportáži pořadu České televize 168 hodin, která přibližuje, jak se projevuje PIMS syndrom u dětí, které prodělaly covid - 19, hovoří přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

31.1.2022

Pravidelný pořad TV POLAR byl tentokrát zaměřený na gynekologickou fyzioterapii a představil také novu lékařskou knihovnu.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

31.1.2022

Plošný screening plic, plicní onemocnění – to bylo hlavní téma pro MUDr. Radoslavu Černekovou, zástupkyni primáře Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy FN Ostrava, která byla hostem živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Začátky: 4:59, 31:39, 97:55, 128:21)

27.1.2022

O počtu personálu, který ve FN Ostrava chybí z důvodu nemoci, karantény nebo OČR i o krocích, které nemocnice podniká, aby nedošlo k omezení zdravotní péče, hovořila ve vysílání ČT24 náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Rozhovor začíná v 10:47)

26.1.2022

V reportáži pořadu České televize Události v regionech hovoří o počtu zájemců o očkování dětí koordinátorka OC Černá louka Mgr. et. Mgr. Eva Lampartová.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

25.1.2022

Děti a psychika bylo jedním ze stěžejních témat živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno. Jeho hostem byla také MUDr. Kateřina Černeková z Oddělení psychiatrického FN Ostrava. Odpovídala na dotazy moderátorů, ale také diváků, kteří je posílali prostřednictvím chatu.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

24.1.2022

Hostem živě vysílaného pořadu České televize byla primářka Oddělení neonatologie Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová. Hovořila o neonatologické péči v MS kraji, ale také odpovídala na dotazy diváků.

Celý rozhovor najdete na této adrese.  (Rozhovory začínají v: 5:36, 42:58, 1:23:04)

18.1.2022

V pořadu Události v regionech na ČT1 v reportáži o zásobách monoklonálních protilátek a o léčbě covidových pacientů s omikronem lékem Lagevrio hovořil přednosta Kliniky Infekčního lékařství FNO doc. MUDr. Luděk Rožnovský, CSc.

Celý rozhovor najdete na této adrese.  (Záznam 13:30 až 14:14 min.)

17.1.2022

Zhoubné kožní nádory. Specialisté totiž hlásí jejich rapidní nárůst a to i u dětí. Proč tomu tak je? Jak obtížná je léčba rakoviny kůže a dá se jí předejít? I to byly otázky Českého rozhlasu pro MUDr. Yvettu Vantuchovou, Ph.D., primářku Kožního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, která zde byla hostem pořadu Lékárna.

Celý rozhovor najdete na této adrese

17.1.2022

Lékařskou knihovnu FNO v nových prostorách představila Česká televize v reportáži pořadu Události v regionech na ČT1. Možnosti využití moderní knihovny popsal náměstek ředitele pro vědu, výzkum a výuku doc. et doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D. 

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Záznam 17:38 až 20:10 min.)

13.1.2022

Jak umí dnešní medicína pomoci řešit vrozené srdeční vady? Jak se dělá diagnostika takových vad u ještě nenarozených miminek? Jak se potom plánuje porod a jaké výkony následují po něm? Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byl doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese

10.1.2022

Ostrava může transplantovat ledviny. IKEM hlásí rekordy - Statut Centra vysoce specializované péče v oblasti transplantace ledvin dospělých obhájilo Transplantační centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Nemocnice tak může dál transplantovat ledviny. Více informací v článku, který otiskly Zprávy ze zdravotnictví.

Celý článek najdete na této adrese

10.1.2022

Fakultní nemocnice obhájila prestižní statut. Dál bude zachraňovat pacienty v konečném stadiu selhání ledvin. Na dalších pět let obhájilo Transplantační centrum Fakultní nemocnice Ostrava statut Centra vysoce specializované péče v oblasti transplantace ledvin dospělých

Celý článek najdete na této adrese

×
PředchozíDalší
Načítání