Lidé FNO v médiích

Strana: 1zobrazeno 1 - 20 (20) z celkem 273
05.12.2023
Nedoklubko – Rozhovor s vrchní sestrou Oddělení neonatologie

Vrchní sestra Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jana Kučová, Ph.D. je letošní laureátkou ceny Purpurového srdce za Českou asociaci sester. Rozhovor s ní pořídila nezisková organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v České republice.


05.12.2023

05.12.2023
Naše zdravotnictví – Rozhovor s docentem Jaromírem Bystroněm

Internetový portál nasezdravotnictvi.cz vydal rozhovor s primářem Oddělení alergologie a klinické imunologie FN Ostrava, doc. MUDr. Jaromírem Bystroněm, CSc. Řeč byla třeba o syndromu chronické únavy a hypochondrii.


05.12.2023
TV Polar – Kojící koutek

Maminky ve FN Ostrava nově mají větší soukromí. Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství totiž vznikl takzvaný kojící koutek, kde můžou kojence nerušeně nakrmit. Téma pro TV Polar.


04.12.2023
meditalks, prolekare.cz – Léčba roztroušené sklerózy

Hostem seriálu meditalks portálu prolekare.cz byl MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D. z Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění při Neurologické klinice FN Ostrava. Hovořil mimo jiné o tom, jaký je význam časné léčby roztroušené sklerózy.


04.12.2023
Právo – Betlém ve FN Ostrava

Vánoční atmosféru ve FN Ostrava dodává betlém, který fakultní nemocnici zapůjčilo Biskupství ostravsko-opavské. Lidé se na něj můžou podívat v prostorách respiria. Článek o tom napsalo Právo.


04.12.2023
TV Nova – Světový den boje proti AIDS

Světový den boje proti AIDS připadá na 1. prosince. Kromě nemocnic se lidé mohou nechat zdarma otestovat i v některých neziskových organizacích. Ve FN Ostrava nemocným pomáhá HIV centrum. O tématu natočila reportáž TV Nova.


01.12.2023
TV Polar – Setkání dětských stomiků

Ve FN Ostrava se setkali dětští pacienti se stomií a jejich rodiny. Cílem bylo předat si nabyté zkušenosti v péči a ošetřování stomiků. Reportáž k tomuto tématu natočila Televize Polar.


01.12.2023
Magazín TV medicína Televize Polar – Stop dekubitům

Další díl pravidelného Magazínu TV medicína Televize Polar z prostředí FN Ostrava se věnuje preventivnímu programu zaměřenému na hojení ran, který nese název Stop dekubitům. Jedna z reportáží se vrací i k nedávnému hromadnému odběru krve více než šedesátky moravskoslezských policistů.


30.11.2023
Blesk, Novinky.cz – Replantace ukazováčku

Více než 8 hodin trval výkon, při kterém tým vedený lékařem MUDr. Luďkem Pliskou z Centra plastické chirurgie a chirurgie ruky FN Ostrava replantoval useknutý ukazováček šestiletému chlapci. O tématu informoval Blesk anebo Novinky.cz.


29.11.2023
Hatefree.cz – Onkologická kavárna

Onkologičtí pacienti ve FN Ostrava mají v čekárně k dispozici Onkologickou kavárnu. Zdarma si tam můžou dát dobrou kávu, kterou jim připraví dobrovolníci z FN Ostrava. Tématu se věnoval portál hatefree.cz.


29.11.2023
Lidové noviny – Rehabilitace po zlomeninách

Až za osmdesát procent zlomenin u lidí starších padesáti let může osteoporóza, tedy řídnutí kostí. Rehabilitace by měla začít co nejdříve. O této problematice se v rozhovoru pro Lidové noviny rozpovídal přednosta Kliniky úrazové chirurgie a ortopedie FN Ostrava doc. MUDr. Pavel Douša, CSc.


29.11.2023
Hospodářské noviny – FN Ostrava uspěla v prestižní anketě

FN Ostrava opět uspěla v prestižním celostátním průzkumu Nemocnice ČR, který organizuje HealthCare Institute. První místa získala v kategoriích Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů a Nejlepší online komunikace. O tématu napsaly Hospodářské noviny.


27.11.2023
Dobré ráno České televize – Aktuální stavy zásob léků

Hostem Dobrého rána České televize byla lékárnice Mgr. Olga Nedopílková z Lékárny FN Ostrava. Mluvila mimo jiné o tom, jak to v současnosti vypadá s nedostatkovými druhy léků. Například s penicilinem. 1/42/43/44/4

 


27.11.2023
TV Polar – Nový přístroj na imunoadsorpci

FN Ostrava zakoupila nový přístroj na imunoadsorpci u dětí. Zařízení dokáže odstraňovat protilátky v krvi. O tématu informovala Televize Polar.


24.11.2023
Dobré ráno České televize – Telemedicína

Díky telemedicíně můžou lékaři své pacienty kontrolovat i na dálku. V Dobrém ránu České televize obor přiblížila Ing. Mgr. Věra Tkáčová, konzultantka klinických aplikací Centra telemedicínských služeb FN Ostrava. Vstupy: 1/32/33/3


24.11.2023
Lékárna Českého rozhlasu – Nukleární medicína

Hostem pravidelného pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava byl přednosta Kliniky nukleární medicíny FN Ostrava MUDr. Martin Havel, Ph.D., MBA. Mluvil o tom, jak jeho obor pomáhá v diagnostice a v léčbě nejrůznějších onemocnění.


23.11.2023
Feedit.cz – Péče o onkologické pacienty

Přední odborníci z České republiky a zahraničí se sešli v Praze, aby diskutovali o tom, jak odstranit rozdíly v léčbě o onkologické pacienty ve střední Evropě a Pobaltí. Do diskuze přispěl také přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. O tématu informoval portál Feedit.cz.


22.11.2023
Blesk zdraví – Prehabilitace

Prehabilitace je příprava pacienta nejčastěji na náročnou operaci. Projekt Prehab Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava se věnuje lidem s onkologickým onemocnění, které takové výkony čekají. Tématu se věnoval Blesk zdraví. PDF-1 - PDF-2


21.11.2023
Radiožurnál – Kombinace více léků

Užívání několika léků dohromady nemusí být pro pacienty vždy prospěšné. U některých lidí totiž vznikají zdravotní komplikace. Vzájemné působení léčiv v nemocnicích kontrolují speciální oddělení. Reportáž (začíná v čase 4:08) o tom natočil Radiožurnál. Objevil se v ní i prof. MUDr. Milan Grundmann, CSc. z Oddělení klinické farmakologie FN Ostrava.


Strana: 1zobrazeno 1 - 20 (20) z celkem 273
×
PředchozíDalší
Načítání