Lidé FNO v médiích

Strana: 1zobrazeno 1 - 20 (20) z celkem 106
05.06.2023
Český rozhlas PLUS- Věda plus

Pacienti s vysokým krevním tlakem z ostravské Fakultní nemocnice se mohou zapojit do mezinárodního průzkumu. Co je k tomu potřeba? Podrobnosti vysvětlil v rozhovoru pro Český rozhlas PLUS prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC, přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU.

( začátek rozhovoru v 17:34:35 )


05.06.2023
TV POLAR – TV medicína

Reportáž z preventivní akce s názvem Stan proti melanomu, primářka Kožního oddělení MUDr. Yvetta Vantuchová, Ph.D. ve studiu, a reportáž ze 67. kongresu českých a slovenských chirurgů. Takový je obsah magazínu, který informuje o dění ve FN Ostrava.

 


05.06.2023
Události v regionech

Lékařská fakulta ostravské univerzity stále čeká na udělení akreditace pro obor stomatologie. V reportáži České televize přibližuje připravenost školy i Fakultní nemocnice Ostrava doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D., vedoucí lékař Oddělení zubního lékařství FN Ostrava a vedoucí katedry zubního lékařství LF OU.


31.05.2023
Na českém trhu je k dispozici vakcína proti pásovému oparu. Původce viru v sobě nosí každý, kdo prodělal plané neštovice

Pásový opar, latinsky herpes zoster, je virové onemocnění spojené s možnými dlouhodobými a závažnými zdravotními komplikacemi. Je způsoben reaktivací viru varicella zoster, stejného viru, který při tzv. primoinfekci způsobuje plané neštovice. MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., prim. Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava a LF OU v článku mimo jiné vysvětluje, kterou věkovou skupinu toto onemocnění postihuje nejvíce.


30.05.2023
Válek o informačních systémech: Prosadím sjednocení standardů silou, jinou budoucnost nevidím

Rozvoj a upgradování nemocničních informačních systémů – takové bylo jedno z nosných témat panelové diskuse na summitu Zdravotnického deníku Technologie a inovace ve zdravotnictví. Vystoupil na ní i ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

 


30.05.2023
Léčba roztroušené sklerózy zažívá revoluci. Lékaři s pomocí registru monitorují bezpečnostní rizika.

Jak roztroušenou sklerózu ovlivňuje kojení? jak se nemoc chová u žen, které vysadily léčbu a kojily tři a více měsíců, ve srovnání s těmi, které nekojily a hned po porodu zahájily terapii? Odpověď nabízí MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D., z Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění Neurologické kliniky FN Ostrava a LF OU.

 


23.05.2023
ČT- Dobré ráno

Na vše, co souvisí se štítnou žlázou, odpovídala v průběhu 150 minového živého vysílání nejen moderátorům, ale také divákům MUDr. Marie Dolečková z Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU.

1/42/43/44/4


22.05.2023
iROZHLAS - Laskavý císařský řez jako nový trend českého porodnictví. Klíčový je kontakt matky s dítětem

Trendem v péči o rodičky je takzvaný laskavý císařský řez. K průkopníkům této metody u nás patří Fakultní nemocnici Ostrava. V článku najdete i odkaz na reportáž, která vznikla v průběhu císařského řezu.  Prováděl jej vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko – porodnické kliniky FNO a LF OU MUDr. Richard Špaček, Ph.D.


22.05.2023
SAMA DOMA - Léčba endometriózy

Centrum pro léčbu pánevní bolesti a endometriózy Gynekologicko – porodnické kliniky FNO a LF OU představil zástupce přednosty kliniky MUDr. Jan Kümmel.

1/22/2


22.05.2023
TV POLAR - TV medicína

Pravidelný magazín TV POLAR, který je zaměřený ně novinky ve Fakultní nemocnici Ostrava je tentokrát zaměřený na Kliniku úrazové chirurgie a ortopedie FN Ostrava a LF OU. Spektrum výkonů i  postup léčby u zranění přiblížil v rozhovoru přednosta kliniky doc. MUDr. Pavel Douša, CSc. A reportáže přiblíží oslavy 5. výročí Kavárny života na Klinice hematoonkologie FNO A LF OU a tradiční výstup na Prašivou, který spolu s pacienty RS centra absolvovali také jejich lékaři i někteří členové vedení fakultní  nemocnice.


22.05.2023
Česká televize – GEJZÍR

Reportáž pořadu Gejzír přibližuje unikátní léčbu anginy pectoris pomocí kybernetického nože CyberKnife, který je součástí Onkologické kliniky FNO a LF OU. Ostravští onkologové jej spolu s kardiology Nemocnice AGEL Třinec – Podlesí použili k léčbě této diagnózy jako první na světě.


09.05.2023
Medical tribune - Vyšetření hemofiliků ultrazvukem je snadné a rychlé

Ultrazvuk může pomoct při rozlišení příčin bolestivosti kloubů. Vždy je ale nutné přistupovat k problému pacienta komplexně. „Vždy musí přijít v úvahu i další atributy vyšetření - klinika, anamnéza a určitý cit pro řešení problému,“ říká v článku Medical Tribune MUDr. Richard Kašpárek, Ph.D. z Ortopedického oddělení Kliniky úrazové chirurgie a ortopedie FN Ostrava a LF OU.


09.05.2023
Radiožurnál

Na první květnovou neděli připadá Světový den rodičů předčasně narozených dětí. Slaví ho i organizace Nedoklubko, která pro nedonošené děti organizuje charitativní běh Na procházku. Zapojit se může kdokoliv a kdekoliv. Podporu zdravotnického týmu, který poskytuje rodičům Oddělení neonatologie FN Ostrava, přibližuje reportáž Natálie Flajžíkové.

Začátek reportáže je v 6:43


09.05.2023
Měsíčník PRIO

Pravidelný magazín pro obyvatele městského obvodu Poruba informuje o možnosti léčby vysokého tlaku odoperováním jedné nadledviny a také o preventivní akci s názvem Stan proti melanomu, která se uskuteční 23. května 2023 areálu Avion Shopping Parku v Ostravě – Zábřehu.


09.05.2023
TV medicína

Pořad Moravskoslezské regionální televize POLAR tenkrát přiblížil provoz mléčné kuchyně FN Ostrava, vedoucí OLVAS Ing. Jaroslava Jaššová, MBA popsala, jak je připravována celodenní strava pro pacienty i obědy pro zaměstnance, a závěrečná reportáž je zaměřena na cvičení záchranných složek, které úspěšně absolvovali také zdravotníci FN Ostrava.


09.05.2023
SAMA DOMA

Hostem pořadu, který rozhodně není určen jen ženám, byl přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, který vysvětloval, co vše může být ukryto pod pojmem „porodnické násilí“.

1/22/2


04.05.2023
Unikátní stoly usnadní transport pacientů, na jejich vývoji se podílí i Lékařská fakulta Ostravské univerzity

Vzniknout by měly celkem tři prototypy. Pitevní stůl, stůl pro transport pacientů, který chceme vyvinout ve spolupráci s Neurochirurgickou klinikou Fakultní nemocnice Ostrava a rehabilitační stůl. Všechny tři typy inovovaných transportních stolů by se měly následně testovat v novém simulačním centru lékařské fakulty,“ vysvětluje vedoucí pracovní skupiny, která na projektu intenzivně pracuje, proděkan LF OU pro strategii a rozvoj a přednosta Ústavu klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky FN Ostrava doc. MUDr. MVDr. Jozef Škarda, Ph.D., PhD.


04.05.2023
Cílená léčba výrazně mění prognózu pacientů s akutní myeloidní leukémií

Dá se říci, že léčba akutní myeloidní leukémie (AML) desítky let tak trochu „přešlapovala na místě“. Ovšem to se v poslední době podstatně mění, což je dáno zejména vývojem cílené léčby,“ popisuje v podcastu meditalks+ MUDr. Zdeněk Kořístek, Ph.D., z Kliniky hematoonkologie FN Ostrava LF OU.


04.05.2023
Při mrtvici jde o minuty. Zachraňovat životy už i v ČR pomáhá umělá inteligence

Cévní mozková příhoda, lidově řečeno mrtvice, je jednou z nejčastějších příčin smrti na celém světě. Jen v Česku na ni každý den zemře v průměru 32 pacientů „Předpokládáme, že zapojením umělé inteligence do celého procesu péče o pacienta s podezřením na CMP zpřesníme diagnostiku a ještě více zkrátíme čas k účinné léčbě. Bavíme se o dalších několika minutách, které pacientovi mohou zachránit život,” říká v rozhovoru pro CNN PrimaNews doc. MUDr. Ondřej Volný, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava LF OU.


27.04.2023
Moravskoslezský kraj získal téměř tři miliardy korun z REACT-EU

Víc než tři čtvrtiny prostředků získaly moravskoslezské nemocnice. Podporu v celkové výši 2,3 miliardy korun získalo celkem jedenáct nemocnic z celého kraje, přičemž finančně největším příjemcem je ostravská fakultní nemocnice s částkou 645 mil. Kč z REACT-EU.

 


Strana: 1zobrazeno 1 - 20 (20) z celkem 106
×
PředchozíDalší
Načítání