Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

+420 597  371  111
+420 738  141  111

Lidé FNO v médiích

3.8.2020

Své předčasně narozené nebo vážně nemocné děti, které potřebují intenzivní péči, vidí rodiče na svých počítačích. Umožňují to kamery, kterými je jednotka vybavena. Téma zaujalo i deník AHA!. Celý článek na webu AHAONLINE.cz

 


30.7.2020

Zahájení testování v laboratořích Ústavu laboratorní diagnostiky. Celý článek na webu Českého rozhlasu Ostrava.

 

 


30.7.2020

V pravidelném magazínu televize Polar je tentokrát představeno pracoviště Kardiochirurgického centra, které vede doc. MUDr. Radim Brát, PhD. Byl i hostem ve studiu. Záznam pořadu.

 


30.7.2020

Imunolog Michal Šimíček se spolu se svým týmem zabývá vývojem buněčné terapie pro léčbu nádorů krvetvorného systému. Čtenáři aktualne.cz se jej mohli ptát na cokoliv. Celý článek na webu AKTUALNE.cz

 

 

30.7.2020

JIP Oddělení neonatologie je vybavena kamerami, díky kterým mohou rodiče své dítě sledovat doma v počítači. Celý článek na webu HOSPITALIN.cz

 

 

 

30.7.2020

Nová strategie tesování na Covid-19 byla hlavním tématem pořadu 90‘, který vysílá ČT24. O spuštění testování ve Fakultní nemocnici Ostrava mluvil ředitel MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Začátek rozhovoru s ním je ve 48 minutě. Záznam pořadu.

 

 

29.7.2020

Jen pár hodin po uvedení do provozu testovacího přístroje na přítomnost koronaviru navštívil laboratoř štáb České televize. V reportáži přiblížil, na jakém principu zařízení funguje a kolik odebraných vzorků je Fakultní nemocnice Ostrava schopná zpracovat. Záznam pořadu.

 

28.7.2020

Na nařízení vlády navýšit kapacitu testovacích míst na koronavirus zareagovala i FNO . Laboratoře vybaví přístroji, které budou schopny do hodiny oznámit výsledek testu.. Záznam pořadu.

 

 

28.7.2020

Lékařka Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny MUDr. Ivana Volfová byla hostem pořadu Události v regionech. Radila, jak by se měl člověk chovat při vysokých venkovních teplotách. Záznam pořadu.

 

 

22.7.2020

Pacienty před plánovanou hospitalizací testujeme na covid na odběrném místě. U akutních neplánovaných hospitalizací testujeme pacienta při příjmu do nemocnice, řekl ve vysílání Studia 6 na ČT24 ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Záznam rozhovoru začíná v 2:12:00.

 

20.7.2020

O provozu ve FNO, počtu covid pozitivních pacientů, testování a aktuálním režimu po Mimořádném opatření KHS Ostrava hovořil v živém vstupu v pořadu 90´na ČT24 ředitel MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Záznam rozhovoru začíná v 30:17.

 

 

17.7.2020

Co znamená pro FNO zavedení nových opatření KHS Ostrava zjišťoval redaktor ČT24 v rozhovoru (živě) s ředitelem MUDr. Jiřím Havrlantem, MHA. Záznam rozhovoru začíná v 1:04:40.

 

 

10.7.2020

Náměstkyně ředitele FNO pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D. odpovídala na otázky, které se týkaly epidemiologické situace na severu Moravy a postavení FNO v tomto období. Ozdravotnictvi.cz

 


10.7.2020

Protiepidemická opatření načas zrušila i mezi nastávajícími maminka oblíbené prohlídky porodního sálu. MUDr.Richard Špaček se proto rozhodl, že ženám ukáže porodní pokoje prostřednictvím kamery. Téma zaujalo i MS deník. Denik.cz

 


9.7.2020

Pohled do laboratoří, rozhovor s primářkou Čermákovu, pozvánka na setkání dárců na Prašivé. Takový je stručný obsah magazínu Televize Polar TV medicína, který je zaměřený na novinky z oblasti zdravotnictví. Záznam pořadu.

 


8.7.2020

Lékaři Urologické kliniky FNO začali jako druzí v zemi používat pro léčbu inkontinence speciální operační metodu, která pacienty tohoto problému zbaví. Téma zpracovala redaktorka České televize Tereza Krumpholzová. Záznam pořadu 

 

 

3.7.2020

Letošní už druhý porod trojčat ve FN Ostrava zpracovala téměř všechna média. Takto například web Televize Nova. TV Nova 

 

 

 

 

3.7.2020

Léčba unikátním kybernetickým nožem CyberKnife, který vlastní ostravská fakultní nemocnice stále jako jediná v zemi, byla hlavním tématem kulatého stolu Zdravotnických novin. Mezi diskutujícími byl i přednosta Kliniky onkologické doc. MUDr. Ing. Jakub Cvek, Ph.D., MBA. Zdravotnický deník. 

 

 

3.7.2020

Primář Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie Mudr. Oldřich res, PhD. je garantem nově otevřeného oboru na Slezské univerzitě. Budoucí specialisté na dentální hygienu by měli začít studovat od nového akademického roku. Záznam pořadu.

 


3.7.2020

Kyberbezpečnost vyžaduje pravidelný přísun financí, shodli se účastníci kulatého stolu Zdravotnického deníku ke kybernetické bezpečnosti českých nemocnic. V návaznosti na zkušenosti s útoky z posledních měsíců se navíc začalo uvažovat o tom, že by se rozšířila působnost zákona o kybernetické bezpečnosti i na menší nemocnice. Podle jednoho z účastníků kulatého stolu, náměstka ředitele FN Ostrava pro IT Bc. Petra Foltýna, by se i menší zařízení měla pod nějaký dohled NÚKIBu dostat. Jde totiž především o to, aby si nemocnice mohly vzájemně bezpečně vyměňovat informace. „A jak si chcete vyměňovat data, když jejich zabezpečení nebude řešeno celoplošně?“ ptá se Foltýn. Zdravotnický deník. 

 

2.7.2020

Magazín TV Polar s názvem TV medicína blíže tentokrát představil Neurochirurgickou kliniku. Hostem ve studiu byl přednosta kliniky doc. MUDr. Radim Lipina, Ph.D., který mimo jiné řekl, čím jej výrazně ovlivnil jeho předchůdce MUDr. Tomáš Paleček, Ph.D. Záznam pořadu.


2.7.2020

S nárůstem nemocných vírem covid-19 roste taky počet testovaných. Fakultní nemocnice Ostrava zatím zvýšený zájem lidí zejména z Karvinska, díky nasazení testovacích týmů, zvládá. Záznam pořadu.

 


29.06.2020

Přednosta neurologické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Michal Bár, Ph.D., se v reportáži, odvysílané televizí CNN Prima News, vyjádřil ke vzniku registru pacientů s nemocí ALS.

Záznam pořadu - CNN Prima News 

 

 

29.06.2020

Kyber útoky na nemocnice byly hlavním tématem kulatého stolu, který připravily Hospodářské noviny. FN Ostrava zastupoval náměstek ředitele pro IT technologie Bc. Petr Foltýn. 

Zdravotnický deník. 

 

 

25.06.2020

Neurochirurgie by v budoucnu mohla těžit z toho, jak se během pandemie naučila využívat elektronické nástroje. Telekonzultace mezi lékaři navzájem i lékaři a pacienty by totiž mohla péči zrychlit, zefektivnit a také zlevnit. Problematice se věnovali odborníci na Kuncově memoriálu 2020, který 18. června uspořádala v Praze Neurochirurgická a neuroonkologická klinika ÚVN a 1. LF UK. Své zkušenosti přednesl i přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Radim Lipina, Ph.D. Zdravotnický deník. 

 

22.06.2020

Odběrová místa pro pacienty s podezřením na nemoc covid-19 jsou tématem reportáže, kterou vysílal Český rozhlas Plus. Reportérka Iva Havlíčková mluvila s náměstkyní ředitele doc. MUDr. Zuzanou Čermákovou, Ph.D. a odběrovými sestrami Vlastou Sukovou a Alenou Klečkovou. Záznam pořadu. 

 


18.06.2020

V dalším vydání magazínu TV speciál vám ukážeme, že Centrum plastické chirurgie v případě FN Ostrava rozhodně neznamená estetická chirurgie. Uvidíte příběh muže, kterému primář Martin Paciorek postupně vrací obličej, zničený zhoubnými nádory a taky přiblíží, jak se dá lýtková kost využít při rekonstrukci obličeje. Záznam pořadu.


18.06.2020

S výsledky porodnosti za rok 2019 seznámil přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D. Aktuální statistiku zpracovala i redaktorka České televize Tereza Krumpholzová. Záznam pořadu. 

 


15.06.2020

Hudbou poděkovala našim zdravotníkům Policie ČR. Pod okny lůžkového pavilonu zahrála Hudba hradní stráže a Policie ČR. Směs pochodů v úpravě špičkového profesionálního tělesa udělala radost a byla příjemnou milou tečkou za pracovním týdnem. Reportáž Fakultní nemocnice Ostrava viděli i diváci pořadu Události v regionech. Záznam pořadu.


14.06.2020

Primářka krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D. vysvětlila v nedělním odpoledním vysílání na ČT24 proč je krev stále nenahraditelná a proč by se člověk měl stát dárcem. Rozhovor poskytla v rámci Světového dne dárcovství. Záznam pořadu.


10.06.2020

Bezpečnostní i personální opatření, která udělala Fakultní nemocnice Ostrava po tragické události v budově polikliniky, kdy na následky střelných zranění zahynulo 7 lidí a 2 byli vážně zraněni. K tragédii z 10. prosince 2019 se vrací Česká televize v rozhovoru s ředitelem MUDr. Jiřím Havrlantem, MHA. Začátek rozhovoru  začíná v 1:52:12. Záznam pořadu.


4.06.2020

1. červnové vydání pořadu TV medicína speciál, který vysílá televize POLAR, se tentokrát zaměřilo na Kliniku onkologickou FN Ostrava, která má jako jediná v republice kybernetický ozařovací nůž CyberKnife. Hosty pořadu byli přednosta kliniky doc. MUDr. Ing. Jakub Cvek, Ph.D., MBA a klinický inženýr Ing. Lukáš Knybel, Ph.D. Záznam pořadu.


1.06.2020

Fakultní nemocnice se vrací k normálnímu provozu. Na většině oddělení jsou povoleny návštěvy, daří se provádět odložené operace. Více informací v reportáži redaktorky Heleny Dohnalové, kterou vysílal zpravodajský pořad Události v regionech.Záznam pořadu.

 


21.05.2020

Gynekologicko-porodnickou kliniku FNO představil poslední díl květnového vydání pořadu TV medicína speciál. Jeho hosty byli doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D.,MBA, přednosta kliniky, jeho zástupce doc. MUDr. Jaroslav Klát, Ph.D., který je vedoucím Onkogynekologického centra a vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richrad Špaček a Oddělení neonatologie přiblížila jeho primářka MUDr. Hana Wiedermannová. Záznam pořadu.


15.05.2020

Hostem pátečního Sama doma na ČT1 byl i přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FNO doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA. Pokud jste nestihli premiéru a rádi byste se se dozvěděli něco více o nemoci, která se jmenuje preeklampsie, stačí si pustit pořad v odkazu na vysílání České televize .


13.05.2020

Situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava v době nouzového stavu každý týden mapoval i Magazín TV medicína ,který nabízí televize POLAR. Kromě ředitele nemocnice byli jeho hosty i přednostové několika klinik FN Ostrava. Záznam pořadu ze dne 9.4., 16.4., 23.4., 30.4., 7.5., 14.5. 


13.05.2020

Včerejší svátek sester zaznamenalo taky zpravodajství České televize. V úvodní reportáži Událostí v regionech je zachycena i atmosféra z Fakultní nemocnice Ostrava.

 

 


10.05.2020

Fakultní nemocnice Ostrava se pomalu vrací k běžnému provozu. Postupné kroky vysvětlil v reportáži CNN Prima News ředitel nemocnice MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

 

 

 

30.04.2020

Krevní centrum FN Ostrava vyzvalo dárce, aby přišli doplnit zásoby. Téma pro rozhovor s doc. MUDr. Zuzanou Čermákovou, Ph.D., primářkou Krevního centra FNO . Živý rozhovor na ČT24 vznikl přímo v prostorách centra. Záznam pořadu.


29.04.2020

Hostem pořadu 90‘ ČT24 byl ředitel Fakultní nemocnice Ostrava MUDr.Jiří Havrlant, MHA. Divákům představil kroky, kterými se nemocnice bude zvolna vracet k normálnímu režimu. Záznam pořadu.

 


18.04.2020

V sobotní hlavní zpravodajské relaci České televize byla FN Ostrava zmíněna hned ve dvou reportážích. První z nich se týkala postupnému rozvolnění v nemocnicích, ve které hovoří ředitel MUDr.Jiří Havrlant, MHA a ve druhém odkazu je reportáž o kybernetických útocích na nemocnice. Svůj názor k této problematice vyslovil i náměstek ředitele pro IT Bc.Petr Foltýn.


16.04.2020

V reportáži hlavní zpravodajské relace České televize Události, která byla zaměřená na zrušení zákazu třetí osoby u porodu, vystoupil přednosta Gyn-por.kliniky FNO doc.MUDr.Ondřej Šimetka, Ph.D.,MBA a také první otec, který byl v naší nemocnici po vydání opatření u porodu spolu se svou ženou. Fakultní nemocnice Ostrava patří k velkým propagátorům přítomnosti otců na porodních sálech.  Záznam pořadu

 

14.04.2020

Pohled do tzv. COVID zón nabídly Události České televize s datem 14.4. Jedním z aktérů reportáže byl také Mgr.Tomáš Glac, který pracuje jako staniční sestra na klinice KARIM. Záznam pořadu

 


03.04.2020

V páteční Sama doma mluvil doc. MUDr. Ondřej Šimetka, PhD., MBA, přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky na téma "Sama v porodnici" a celkově na téma "Koronavirus a těhotenství". Doufáme, že je pro Vás rozhovor přínosný a snad i trochu uklidňující. Záznam pořadu


02.04.2020

Hostem živého vysílání Českého rozhlasu Ostrava byl ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA, který mluvil i o konkrétních opatřeních, která nemocnice přijala poté, kdy byl koronavirus prokázán u lékařského personálu. Záznam pořadu

 


18.03.2020

Vždycky musíte věřit, že to dobře dopadne. I děti, kde to fakt nevypadá dobře, vás mohou mile překvapit... Vývoj dítěte je opravdu zázrak! Víte, nelíbí se mi kult dokonalosti – všichni mají pocit, že musí být krásní a dokonalí.

Pokračování


27.02.2020

Je pravda, že větší mozek rovná se i větší inteligence? Odpočívá mozek během spánku? Pokud si pustíte dnešní Dobré ráno, jehož hlavním hostem byl přednosta Neurochirurgické kliniky naší nemocnice doc. MUDr.Radim Lipina, Ph.D., uslyšíte správné odpovědi. Záznam pořadu


24.02.2020

Necelý týden mají trojčata Anna, Zuzana a Miroslav. Zatímco jejich maminka už se po náročném císařském řezu zotavila a může za dětmi docházet z domova, děti ještě nějaký čas budou v péči specialistů z Oddělení neonatologie FN Ostrava . Mnohočetné těhotenství je i tématem reportáže, kterou 24.2.2020 vysílaly Události v regionech na ČT1.

Záznam pořadu


12.02.2020

Léčily se s rakovinou prsu - dvě zdravotní sestry z ostravské fakultní nemocnice teď pomáhají ženám se stejnou diagnózou. Osobní příběhy pomáhají léčbu lépe snášet a taky získat odpovědi na velmi intimní otázky. Záznam pořadu

 


03.02.2020

Doc. MUDr. Ondřej Šimetka,Ph.D., který vede Gynekologicko–porodnickou kliniku, byl hostem sobotního pořadu Týden v regionech na ČT1. Protože se před pár dny vrátil z Východního Timoru, kde byl na své už 6. zahraniční misi, rozhovor se týkal jeho zkušeností s tamním zdravotnictvím.

Záznam pořadu


31.01.2020

Rakovina děložního čípku je třetím nejčastějším onkologickým onemocněním u žen. Proč je u nás stále proočkováno jen 60 procent dívek a 20 procent chlapců? I o tom mluvil ve Studiu 6 na ČT 24 MUDr. Jan Kümmel z Gynekologicko –porodnické kliniky FN Ostrava. Rozhovor s ním začíná v 1:52:31

Záznam pořadu

 

31.01.2020

O úspěšné léčbě jedné z našich malých hematoonkologických pacientek natáčela Česká televize. Její příběh nabídl pořad Události v regionech.

Záznam pořadu

 

30.01.2020

Přednosta kliniky KARIM prof. MUDr. Pavel Ševčík, byl hostem Studia 6 na ČT24. Rozhovor s ním začíná v 1.51.06

Záznam pořadu

 


28.11.2019

Vliv stresu na vznik kardiovaskulárních chorob. Jak můžeme rizika minimalizovat anebo se s nimi úplně vypořádat? I na to se Ivana Šuláková zeptala primáře Kardiovaskulárního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, doktora Mariana Branneho. Záznam pořadu


28.11.2019

Mladý vědec vyvíjí v Ostravě buňky, které jsou schopny porazit rakovinu. RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzal v polovině listopadu prestižní Cenu Neuron v oblasti medicíny. Magazín Patriot


26.11.2019

Hostem pořadu Dobré ráno České televize byl RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. V pořadu mimo jiné hovořil jakou unikátní technologii buněčné terapie vyvíjí se svým týmem pro různé typy rakoviny.  Záznam pořadu na webu České televize.


 

22.11.2019

V pátek 22.11. byla hostem pořadu Sama doma primářka Oddělení lékařské genetiky FN Ostrava MUDr. Andrea Gřegořová. Téma pořadu bylo "prenatální genetika". Pokud jste nestihli pořad v televizi, můžete se podívat ze záznamu České televize.

 

19.11.2019

mikroskop-nchk

Chtěli bychom vyzdvihnout RNDr. Michala Šimíčka, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie, který získal prestižní cenu Neuron. Stal se tak členem elitní skupiny osobností české vědy, do níž patří například plastický chirurg prof. MUDr. Bohdan Pomahač. Velmi gratulujeme a držíme palce v další činnosti. Aktualne.cz.

 

14.11.2019

mikroskop-nchk

Je dobré mít na oděvu nebo tašce reflexní prvky? Určitě ano ! 90% sražených chodců nebo cyklistů je nemělo . Na ČT24 v pořadu Události Ostrava na toto téma hovořil i  MUDr. Jiří Demel z Kliniky úrazové chirurgie FNO.  Záznam pořadu.


 

12.11.2019

mikroskop-nchk

Víte, že existuje dobrý a špatný cholesterol? Jak nás vysoká hladina ohrožuje? Zvyšuje ji alkohol? A další otázky k cholesterolu zodpovídal MUDr. Tomáš Král, vedoucí lékař biologické léčby hypercholesterolémie na Kardiovaskulárním oddělení FNO v pořadu Dobré ráno.  Záznam pořadu.

 

4.11.2019

mikroskop-nchk

Rakovina prostaty - V rámci pořadu Studio ČT 24 vystoupil přednosta Urologické kliniky doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D. A co se dozvíte? Jaké vyšetření musíte podstoupit, jak pomáhá prevence a zda narůstá onemocnění rakoviny prostaty. Záznam pořadu.

 

31.10.2019

mikroskop-nchk

Dnes byl od 10.00 hostem na Českém rozhlasu Ostrava v pořadu Lékárna MUDr. Pavel Ressner, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava. V pořadu mluvil o Centru pro kognitivní poruchy FNO, které je jediným takovým pracovištěm v MS kraji. Pokud se chcete dozvědět, jak centrum funguje, pro koho je určeno, jak vám může pomoci a jak probíhá rehabilitační program v praxi, neváhejte a pusťte si záznam .

 

22.10.2019

mikroskop-nchk

Podívejte se na záznam vysílání Události Ostrava . Jedním z témat byl alkoholismus. K tomuto problému promluvila také lékařka z Psychiatrického oddělení FNO, MUDr. Jana Schwarzová.

Záznam pořadu.

 

21.10.2019

mikroskop-nchk

V pořadu Káva o čtvrté Českého rozhlasu byl MUDr. Petr Širůček z Kliniky nukleární medicíny FNO. Hovořil o černém kašli.

Záznam pořadu.

 

 

19.10.2019

mikroskop-nchk

19.10. vysílala České televize reportáž o příbuzenských transplantacích. Hostem pořadu Týden v regionech byl koordinátor Transplantačního centra Fakultní nemocnice Ostrava Mgr. Tomáš Glac. Záznam pořadu.

 

 

17.10.2019

mikroskop-nchk

Upozorňujeme na úrazy a připomínáme důležitost prevence. Takovou funkci má den 17.10. - Světový den úrazů. Dle statistik právě na podzim připadá nejvíce úrazů ze všech ročních období. O nejčastějších zraněních v tomto období mluvil pro ČT také primář z FN Ostrava, MUDr. Vladimír Ječmínek, Ph.D., MBA.  Záznam pořadu.

 

16.10.2019

mikroskop-nchk

Řada onemocnění našeho těla má psychické pozadí. O psychosomatice mluvil MUDr. Petr Šilhán, Ph.D., primář Psychiatrického oddělení , v Dobrém ránu na ČT2.

Záznam pořadu.

 

12.10.2019

mikroskop-nchk

Evropský den dárcovství orgánů a transplantací připadá na dnešní den. Česká televize dnes vysílala rozhovor s vedoucím lékařem Transplantačního centra FNO MUDr. Pavlem Havránkem ze včerejšího unikátního setkání pacientů po transplantaci, žijících dárců, pozůstalých po dárcích a zdravotníků.

11.10.2019

mikroskop-nchk

Hostem pořadu Sama doma byl na ČT1 MUDr. Marian Branny, Ph.D., Primář Kardiovaskulárního oddělení FNO. Hovořil o metodě TAVI.

Záznam pořadu.

 

10.10.2019

mikroskop-nchk

O žloutence hovořila v pořadu Události v regionech MUDr. Lenka Petroušová, zástupkyně přednosty Kliniky infekčního lékařství, FNO.

Záznam pořadu.

 

07.10.2019

mikroskop-nchk

Přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava, doc. MUDr. Radim Lipina, PhD. hovoří v pořadu Studio ČT24 o vývoji 3D mikroskopu, na kterém se sám podílel.

 

 

 

3.10.2019

jídelníček diabetiků

Nemocných s cukrovkou 2. typu přibývá a k jejich stabilizaci je právě zdravá životospráva a s ní související správné stravování nezbytné. O zásadách vyváženého jídelníčku diabetiků jsme hovořili s nutriční terapeutkou Karlou Sedláčkovou z Fakultní nemocnice v Ostravě. Záznam pořadu.​

 

22.08.2019

mikroskop-nchk

Mnohočetný myelom - diagnóza, která možná není mizi lidmi příliš známá. Ve skutečnosti je to druhé nejčastější onkologické onemocnění krve. O možnostech léčby mluvil v živě vysílaném pravidelném magazínu o zdraví Lékárna Českého rozhlasu Ostrava přednosta Kliniky hematoonkologie Prof. MUDr. Roman Hájek, CsC. Záznam pořadu​.

 

20.08.2019

richard_spacek

Porod a věci s ním spojené jsou dnes jedním z velmi často diskutovaných témat. Přední porodník naší nemocnice MUDr. Richard Špaček přiblížil nejnovější trendy v přístupu k rodičkám i jejich rodinným příslušníkům v živě vysílaném pořadu Českého rozhlasu Ostrava Lékárna. Jeho záznam si můžete poslechnout v odkazu. A zajímavé informace v rozhovoru určitě najdou i muži.

 

31.07.2019

petr_silhan

Primář psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě MUDr. Petr Šilhán hovořil v ČR o tom, jaký význam má stav psychiky na naše fyzické zdraví a co všechno mohou lékaři řešit v rámci takzvané psychosomatické medicíny. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

petr_silhan

Řada pacientů se zánětem zevního zvukovodu k nám přichází přímo z letiště, když se vrací z dovolené. Proč můžeme takovouto infekci chytnout i při koupání v moři? I na to odpovídal hlavní host pořadu Dobré ráno prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D.,MBA., přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

richard spacek

Odložený podvaz pupečníku je ve Fakultní nemocnici Ostrava už standardní postup ukončení porodů i u tzv. císařských řezů. Jaký to má význam pro novorozené dítě vysvětlil ve vysílání ČT24 MUDr.Richard Špaček, vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko - porodnické kliniky FNO.​ Záznam pořadu.

 

28.05.2019

petra bartova

Už římský filozof Cicero pravil ,že proti stáří je potřeba bojovat jako proti nemocem. Doktorka Petra Bártová z naší Neurologické kliniky dnes jako hlavní host Dobré ráno na ČT2 mimo jiné připomněla, že trénovat paměť se vyplácí. Mozek aktivních lidí funguje ve stáří mnohem lépe. Záznam pořadu.

 

17.05.2019

petra bartova

V pátek byly hlavním tématem pořadu 90´ na ČT24 spalničky. O situaci v Kardiochirurgickém centru mluvila vrchní sestra Petra Gombalová. Záznam pořadu.

 

 

 

11.05.2019

ludmila klemsova

Sestra roku Ludmila Klemsová v rozhovoru pro Českou televizi. ​Záznam pořadu.

 

 

 

 

29.04.2019

jiri havrlant

Turbulence jsou minulostí, ostravská fakultní nemocnice je personálně stabilní, ujišťuje její nový ředitel. Celý článek.