Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

+420 597  371  111
+420 738  141  111

Lidé FNO v médiích

12.10.2019

mikroskop-nchk

Evropský den dárcovství orgánů a transplantací připadá na dnešní den. Česká televize dnes vysílala rozhovor s vedoucím lékařem Transplantačního centra FNO MUDr. Pavlem Havránkem ze včerejšího unikátního setkání pacientů po transplantaci, žijících dárců, pozůstalých po dárcích a zdravotníků.

10.10.2019

mikroskop-nchk

O žloutence hovořila v pořadu Události v regionech MUDr. Lenka Petroušová, zástupkyně přednosty Kliniky infekčního lékařství, FNO.

Záznam pořadu.

 

07.10.2019

mikroskop-nchk

Přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava, doc. MUDr. Radim Lipina, PhD. hovoří v pořadu Studio ČT24 o vývoji 3D mikroskopu, na kterém se sám podílel.

 

 

 

3.10.2019

jídelníček diabetiků

Nemocných s cukrovkou 2. typu přibývá a k jejich stabilizaci je právě zdravá životospráva a s ní související správné stravování nezbytné. O zásadách vyváženého jídelníčku diabetiků jsme hovořili s nutriční terapeutkou Karlou Sedláčkovou z Fakultní nemocnice v Ostravě. Záznam pořadu.​

 

22.08.2019

mikroskop-nchk

Mnohočetný myelom - diagnóza, která možná není mizi lidmi příliš známá. Ve skutečnosti je to druhé nejčastější onkologické onemocnění krve. O možnostech léčby mluvil v živě vysílaném pravidelném magazínu o zdraví Lékárna Českého rozhlasu Ostrava přednosta Kliniky hematoonkologie Prof. MUDr. Roman Hájek, CsC. Záznam pořadu​.

 

20.08.2019

richard_spacek

Porod a věci s ním spojené jsou dnes jedním z velmi často diskutovaných témat. Přední porodník naší nemocnice MUDr. Richard Špaček přiblížil nejnovější trendy v přístupu k rodičkám i jejich rodinným příslušníkům v živě vysílaném pořadu Českého rozhlasu Ostrava Lékárna. Jeho záznam si můžete poslechnout v odkazu. A zajímavé informace v rozhovoru určitě najdou i muži.

 

31.07.2019

petr_silhan

Primář psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě MUDr. Petr Šilhán hovořil v ČR o tom, jaký význam má stav psychiky na naše fyzické zdraví a co všechno mohou lékaři řešit v rámci takzvané psychosomatické medicíny. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

petr_silhan

Řada pacientů se zánětem zevního zvukovodu k nám přichází přímo z letiště, když se vrací z dovolené. Proč můžeme takovouto infekci chytnout i při koupání v moři? I na to odpovídal hlavní host pořadu Dobré ráno prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D.,MBA., přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Záznam pořadu.

 

12.06.2019

richard spacek

Odložený podvaz pupečníku je ve Fakultní nemocnici Ostrava už standardní postup ukončení porodů i u tzv. císařských řezů. Jaký to má význam pro novorozené dítě vysvětlil ve vysílání ČT24 MUDr.Richard Špaček, vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko - porodnické kliniky FNO.​ Záznam pořadu.

 

28.05.2019

petra bartova

Už římský filozof Cicero pravil ,že proti stáří je potřeba bojovat jako proti nemocem. Doktorka Petra Bártová z naší Neurologické kliniky dnes jako hlavní host Dobré ráno na ČT2 mimo jiné připomněla, že trénovat paměť se vyplácí. Mozek aktivních lidí funguje ve stáří mnohem lépe. Záznam pořadu.

 

17.05.2019

petra bartova

V pátek byly hlavním tématem pořadu 90´ na ČT24 spalničky. O situaci v Kardiochirurgickém centru mluvila vrchní sestra Petra Gombalová. Záznam pořadu.

 

 

 

11.05.2019

ludmila klemsova

Sestra roku Ludmila Klemsová v rozhovoru pro Českou televizi. ​Záznam pořadu.

 

 

 

 

29.04.2019

jiri havrlant

Turbulence jsou minulostí, ostravská fakultní nemocnice je personálně stabilní, ujišťuje její nový ředitel. Celý článek.

 

 

 

 

 

×

INFORMACE O PACIENTECH

Víte, že pokud chcete znát zdravotní stav pacienta hospitalizovaného ve FNO, MUSÍTE znát heslo pro komunikaci?

V případě, že pacient nemůže komunikovat a heslo si sám nezvolil, informace pak lze poskytnout příbuzným pouze osobně.

Děkujeme za pochopení.