Lidé FNO v médiích

30.01.2023
TV medicína

Do pořadu, který vysílá TV POLAR TV byla zařazena reportáž z předávání prestižních ocenění Zaměstnanec roku, rozhovor s držitelem ocenění za celoživotní přínos doc. MUDr. Otakarem Kraftem, Ph.D., bývalým přednostou Kliniky nukleární medicíny FN Ostrava a reportáž z 25. ročníku akce Colours of sepsis. Reportáž najdete zde.


25.01.2023
Těhotenství a kojení u pacientek s RS

MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D., z Neurologické kliniky FN Ostrava LF OU  v článku zdůrazňuje, že otázku těhotenství je třeba otevřít již při prvním vyšetření v RS centru a že je třeba volit léčbu i s ohledem na možnou budoucí graviditu. Celý článek.


25.01.2023
ČT24

Ve vysílání ČT24 byl odvysílán rozhovor s MUDr. Romanem Kulou z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a MUDr. Tomášem Zaoralem, primářem Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče FN Ostrava věnovaný  25. ročníku Colours of sepsis. Reportáž najdete zde (začátek ve 13:20).


25.01.2023
Události v regionech

25. ročník Colours od sepsis. Kongres zaměřený na intenzivní medicínu v kontextu s příběhem dětského pacienta, který byl v péči lékařů FN Ostrava, zpracovala redaktorka České televize Tereza Krumpholzová.

Reportáž najdete zde.


20.01.2023
Objev ostravských vědců v léčbě rakoviny krve

Doc. MUDr. Tomáš Jelínek, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie FNO byl HOSTEM DNE ve vysílání TV Polar. Hovořil o významném objevu vědců z týmu BCRG, který působící na této klinice.

Rozhovor najdete zde.


13.01.2023
Oddělení chirurgie Fakultní nemocnice rozveselily snímky fotografky Kateřiny Skalíkové

Hospitalizace v nemocnici pro většinu lidí není zrovna příjemným obdobím. Pobyt pacientům na lůžkovém oddělení chirurgické kliniky zpříjemní fotografie krajiny okolo Opavska, které nafotila fotografka Kateřina Skalíková a oddělení je od ní dostalo darem, jako poděkování za péči o vážně zraněného syna.

Odkazy: Novinkykraje.cz Hospitalin.cz


13.01.2023
Byl jsem medik v Africe

Magazín DNES přinesl obsáhlý rozhovor s MUDr. Martinem Paličkou z Kliniky onkologické FN Ostrava.

Článek najdete zde.


11.01.2023
Svlékáme buňky donaha. Nápady čerpám u piva i v traktoru, říká imunolog, který vyvíjí terapii proti rakovině

Po letech „na zkušené“ ve světě se vrátil do rodné Ostravy. Imunolog a molekulární biolog Michal Šimíček v místní fakultní nemocnici se svým týmem vyvíjí a testuje nový typ buněčné terapie. Jde o jeden z nejprogresivnějších trendů v léčbě rakoviny. Když není v laboratoři, farmaří na rodinném statku. Celý článek najdete zde.


11.01.2023
Události v regionech

V reportáži , která informuje o úspěchu výzkumného týmu Kliniky hematoonkologie hovoří také doc. MUDr. Tomáš Jelínek, Ph.D.

Reportáž najdete zde.


11.01.2023
Nová metoda analýzy rakoviny krve

Výsledky výzkumného týmu BCRG, který je součástí týmu Kliniky hematoonkologie FNO, prezentoval Mgr. David Žíhala, Ph.D.,

Reportáž najdete zde.


06.01.2023
Český rozhlas – pořad Lékárna

Transplantace ledvin, jaké jsou současné možnosti a také zkušenosti, bylo téma rozhovoru Českého rozhlasu Ostrava s MUDr. Pavlem Havránkem, vedoucím lékařem Transplantačního centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Rozhovor nalenete zde.


05.01.2023
Dobré ráno

Hostem ranního pořadu České televize byl lékař Nefrologické transplantační ambulance a zástupce přednosty pro vědecko-výzkumnou činnost Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava MUDr. Zdeněk Lys. Hlavním tématem rozhovoru bylo onemocnění ledvin - co může s organismem udělat prochlazení, co ledvinám škodí a jak předcházet jejich onemocnění. 

1/42/43/44/4


03.01.2023
FN Ostrava otevřela dětskou pohotovost

Jen za první den fungování nové pohotovosti ošetřili pediatři 75 dětí. 

Článek najdete zde.


03.01.2023
PRÁVO

V článku deníku PRÁVO, který informuje o novém radiofarmaku je citován také doc. MUDr. Otakar Kraft, Ph.D., MBA z Kliniky nukleární medicíny FNO.

Článek najdete zde.


03.01.2023
Studio 6

O prvním dnu fungování Lékařské pohotovostní služby pro děti a dorost hovořil v rozhovoru pro pořad Studio 6 přednosta Kliniky dětského lékařství FNO doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.

Rozhovor najdete na tomto odkazu.


02.01.2023
Rozhovor s ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava k aktuální epidemiologické situaci

Ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA v živém rozhovoru pro ČT24 popsal aktuální situaci v souvislosti s nárůstem počtu respiračních onemocnění a v té souvislosti s nárůstem počtu hospitalizovaných. 

Rozhovor najdete na tomto odkazu.


02.01.2023
Lékárna Českého rozhlasu Ostrava

Psychické zdraví. Jak si ho udržet v dnešní složité době? Co je a co už není normální, a kdy už bychom měli vyhledat odbornou pomoc psychiatra? Hostem Lékárny byl MUDr. Petr šilhán, Ph.D., primář Oddělení psychiatrického FN Ostrava. Rozhovor najdete na tomto odkazu.


29.12.2022
Sestřičky vyprovodily pacienta zpěvem

Sestry z Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava zazpívaly na rozloučenou trojhlasem pacientovi, který byl dlouhodobě hospitalizován. Zpráva zaujala řadu médií. Články najdete na těchto odkazech: Idnes.cz - Lidovky.cz - Patriotmagazin.cz - Impuls.cz - Nasemesto.cz - Denik.cz


×
PředchozíDalší
Načítání