Doporučení pro pobyt doprovodu dítěte na standardních odděleních

Vážení rodiče,

Vaše dítě bude přijato k léčebnému nebo diagnostickému výkonu do Fakultní nemocnice Ostrava. Ubytování doprovodu je možné buď přímo na oddělení, nebo na ubytovně FNO.

O přijetí doprovodu dítěte rozhoduje lékař, který se řídí stavem dítěte, povahou onemocnění, volnou kapacitou lůžek pro doprovázející osoby a případnými karanténními opatřeními.

Pokud se rozhodnete být v nemocnici s Vaším dítětem, předkládáme Vám následující možnosti:

1. Osoba doprovázející dítě do 6-ti let je hospitalizována jako při každém jiném přijetí pacienta do nemocnice. Má své lůžko a nárok na stravu. Tato možnost je přednostně vyhrazena pro kojící matky s dítětem, které vyžaduje kojení i několikrát během noci.
  2. Osoba doprovázející dítě do 6-ti let je hospitalizována za stejných podmínek jako při přijetí na lůžko, ale ubytována v Domově sester v areálu FN Ostrava (vzdáleném cca 300 metrů). S dítětem může pobývat na pokoji v průběhu celého dne.
  3. Pro pobyt doprovodu dětí starších 6-ti let, pokud není hrazen ze zdravotního pojištění, je možné využít volných míst na konkrétním pracovišti nebo na ubytovacím zařízení FN Ostrava.
    Tento pobyt je zpoplatněn:
    Pobyt na lůžku na oddělení – 425 Kč.
    Pobyt na lůžku na ubytovně FNO – 245 Kč.
    Celodenní strava pro doprovod dítěte staršího 6ti let - 240,30 Kč (snídaně 64,80 Kč, oběd s polévkou 108,40 Kč, večeře 67,10 Kč).
  4. Další možností je denní pobyt u lůžka dítěte s docházením z domu. Na noc (nejpozději ve 21.00 hod.) musíte opustit oddělení. V tomto případě doprovod dítěte nic nehradí.
  5. Některá pracoviště mohou nabídnout nadstandardní pokoje pro děti s doprovodem. Každý pokoj má sociální zázemí, chladničku, připojení na internet. Cena pobytu na tomto pokoji je stanovena dle ceníku služeb FNO a je uvedena na stránkách jednotlivých pracovišť.
  6. Doprovod dítěte na Oddělení psychiatrie není z kapacitních ani terapeutických důvodů možný.
  7. Ve všech případech je podmínkou, že doprovod netrpí akutní ani chronickou infekční chorobou.

Vážení rodiče,

doprovod byl přijat vzhledem k potřebám dítěte, proto se o své dítě starejte v průběhu hospitalizace a spolupracujte s ošetřujícím personálem. Dítě nesmí zůstat bez dozoru, proto svůj odchod z oddělení vždy hlaste sestře.

Naší snahou je vyjít maximálně vstříc potřebám dítěte v podmínkách FN Ostrava. Proto Vás žádáme o spolupráci v zájmu Vašeho dítěte i v případě, že nebude možné pro Vás zajistit lůžko na pokoji s dítětem.