Lékařská pohotovost

Ústavní pohotovostní služba

 

Ve všední dny začíná oční pohotovost v 17:00 a končí v 7:00 hodin následujícího dne ráno.
O sobotách, nedělích a svátcích začíná oční pohotovost v 7:00 hodin ráno.

V Ostravě se na oční pohotovosti podílejí dvě nemocnice:

  • Po, ÚT, St: Fakultní nemocnice Ostrava
  • Čt, Pá: Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy
  • So, Ne: Každé liché kalendářní víkendy roku 2023 Fakultní nemocnice Ostrava. Každé sudé kalendářní víkendy Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy (viz Podrobný rozpis služeb 2023). Přelom roku je zvlášť zvýrazněn.

V zájmu plynulosti ošetření prosíme pacienty o respektování tohoto schématu.

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost

 

Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dorost poskytuje v nezbytném rozsahu ambulantní péči pacientům dětského věku v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění, vzniklých v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. LPS poskytuje základní vyšetření a ošetření, v indikovaných případech zprostředkuje specializovanou péči v nemocnici. Na LPS jsou ošetřeny případy akutního zhoršení zdraví, které nesnesou odkladu do doby ordinačních hodin praktických lékařů a kdy není ohrožen život nebo není jiný důvod přivolat zdravotnickou záchrannou službu. V případě výskytu infekčních onemocnění zajišťuje LPS i základní protiepidemická opatření v nezbytném rozsahu.

Na rozdíl od zdravotnické záchranné služby poskytuje LPS zdravotní péči v případech, které pacienta neohrožují na životě a nevyžadují proto neodkladný zásah zdravotnické záchranné služby. V případě, že se u pacienta jedná o závažný zdravotní stav, zasahuje na přivolání zdravotnická záchranná služba.

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost

 

Fakultní nemocnice Ostrava neposkytuje lékařskou pohotovostní službu:

  • Pro dospělé
  • Zubní pohotovostní službu
Poplatky

 

Regulační poplatek ve výši 90,- Kč se vybírá za pohotovostní službu poskytnutou zdravotnickým zařízením poskytujícím

  1. lékařská pohotovostní služba (LPS)
  2. ústavní pohotovostní službu (UPS) v sobotu, v neděli nebo ve svátek (po celých 24 hodin) a v pracovních dnech v době od 15.30 do 7.00 hodin (poplatek se hradí jen v případě, že nedojde k následnému přijetí pojištěnce do ústavní péče).

 

S účinností od 1.1. 2023 

×
PředchozíDalší
Načítání