Histopatologická diagnostika

 

Oddělení klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky poskytuje široké spektrum bioptické diagnostiky v kompletním rozsahu pro celou FNO i externí žadatele. Průměrně provádíme ročně asi 18 000 histologických vyšetření.

V nutných případech (např. pro určení typu tumorů) využíváme imunohistochemické či imunofluorescenční vyšetření pomocí celé řady protilátek, jejichž počet neustále rozšiřujeme o nové (seznam protilátek ke stažení). Ročně vykonáme cca 30 000 imunohistochemických vyšetření.

Neoddělitelnou součástí naší každodenní práce je provádění peroperačních vyšetření, kdy je materiál zpracován tzv. „nazmrzlo“. Po rychlém zmražení dodané tkáně přímo z operace je preparát nabarven a hodnocen patologem. Z těchto vzorků jsme schopni operatérovi během chvilky oznámit např. biologickou povahu operované léze. Ročně provádíme asi 600 peroperačních vyšetření.

Díky širokému spektru vyšetřovaného materiálu je Oddělení klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky vhodným místem pro další specializaci mladých patologů a absolventů všeobecného lékařství, ale i zdravotních laborantek.

 

  • Click to enlarge histo-000.jpg
  • Click to enlarge histo-001.jpg
  • Click to enlarge histo-002.jpg
×
PředchozíDalší
Načítání