Zaměstnanci Kliniky hematoonkologie FN Ostrava darovali 22 000 korun potřebným

Zástupci vedení Kliniky hematoonkologie FN Ostrava předali dvěma organizacím, které pracují s hendikepovanými lidmi, výtěžek sbírky, do které se zapojili všichni zaměstnanci kliniky. Vybraných 22 tisíc korun dárci rozdělili mezi opavský Sírius a Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy. Obě organizace ví přesně, na co peníze použijí.

Šek na 11 tisíc korun převzal z rukou přednosty a vrchní sestry Kliniky hematoonkologie FN Ostrava ředitel ostravského Centra pro rodinu a sociální péči, z. s. Bc. Marek Schneider: „Díky vaší pomoci můžeme pořídit resuscitační figurínu pro školení našich pracovníků a dobrovolníků. Je to věc, která nám velmi pomůže. Jsme moc rádi. Jsme tím darem a štědrostí opravdu velmi poctěni,“ uvedl ředitel organizace, která zajišťuje osobní asistenci dětem a mladým lidem se zdravotním postižením. Asistenti musí být pravidelně školeni v provádění resuscitace a díky resuscitační figuríně bude nácvik mnohem snazší.

Stejnou částku předalo vedení kliniky opavské organizaci Sírius, která poskytuje celoroční pobytovou sociální službu dětem, mládeži a dospělým s těžkým mentálním a kombinovaným zdravotním postižením. „Peníze použijeme na nákup audiotechniky pro naše děti. Zprávu, že si klinika vybrala právě nás, jsme přijali s velkým nadšením,“ uvedla při převzetí symbolického šeku sociální pracovnice Síria Bc. Kateřina Gerová.

dar_HO_07

Přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. připomněl, že sbírku zorganizovali zaměstnanci letos už potřetí a dodal, že mnoho věcí pro pacienty může klinika zařídit jen díky dárcům. „Je hezké býti obdarován, což naštěstí naše pracoviště zažilo i v loňském roce, ale stejný rozměr je i darovat. Pro formování duše každého pracoviště je to určitě důležité. Proto to děláme a budeme v tom určitě pokračovat,“ uvedl. Vrchní sestra kliniky Mgr. Kateřina Hašová připomněla, že obdarované organizace vybrali sami zaměstnanci. Kontakt na ně měli už vloni. Nakonec ale pomohli synovi zemřelé kolegyně. „I v covidovém roce jsme se rozhodli, že vyhlásíme sbírku a výtěžek rozdělíme mezi obě vytipované organizace. Jejich zástupci věděli přesně, na co peníze použijí, a to nás velmi potěšilo,“ uvedla vrchní sestra.

Na Klinice hematoonkologie FN Ostrava poskytují specializovanou péči pacientům s onemocněním krve a krvetvorných orgánů. U vybraných diagnóz se zde léčí lidé nejen z celé republiky, ale i ze zemí Evropské unie.