Studentům patří za jejich pomoc ve FN Ostrava naše poděkování

Náměstkyně ředitele FN Ostrava pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA, poděkovala přímo na pracovištích nemocnice studentům zdravotnických oborů středních i vysokých škol za jejich práci, díky které se podařilo zajistit v době pandemie provoz lůžkových oddělení bez výrazných problémů. Od vypuknutí podzimní vlny se do pomoci s péčí o nemocné dobrovolně zapojilo 109 budoucích zdravotníků. Více než třetina z nich se rozhodla pracovat v nemocnici i nadále.

Provoz napříč celou FN Ostrava, včetně Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově, pomáhali zajistit studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě, ale také budoucí lékaři, záchranáři, porodní asistentky a studentky oboru Všeobecná sestra z Ostravské univerzity, Slezské univerzity v Opavě i Univerzity Palackého v Olomouci. „Zpočátku jsme studentům nabízeli necovidová oddělení, ale překvapil nás jejich zájem pracovat i na covidových pracovištích. Musím říct, že ani u jednoho z nich jsme se nesetkali s nějakým negativním přístupem. Reflexi mám i od staničních sester, kdy se dobrovolníci velmi aktivně zapojili po boku nelékařů a všichni jsme vnímali jejich odhodlání nám pomoci,“ zhodnotila pomoc studentů náměstkyně Polanská.

podekovani-studntum

Její slova potvrdila také vrchní sestra Neurochirurgické kliniky Mgr. Karla Kočí. „Byly to jak studentky střední zdravotnické školy, tak vysokých škol, a jejich práce byla ukázková a vzorová. V době, kdy jsme měli z personálu 15 nemocenských na klinice najednou, tak děvčata byla opravdu plně využita.

I samotní studenti si práci v nemocnici velmi pochvalovali. Dobrovolně nastoupil na covidovou jednotku Oddělení psychiatrického i Jan Kankeo Maxwell: „Vybral jsem si to proto, že v rámci praxe můžu nabrat nové zkušenosti a hlavně se setkat s pacienty, se kterými bych se jinak setkat nemohl.“

studenti_01

Náměstkyně Polanská po setkání se studenty vyzdvihla zejména fakt, že zhruba 40 studentů má zájem pracovat ve FN Ostrava  i nadále. „A je pro nás i příjemné slyšet, že studenti se tady cítili dobře, a že si umí představit svoji profesní kariéru dál v naší nemocnici,“ dodala.