04.12.2020

FN Ostrava zahájila dobrovolné antigenní testování pedagogických pracovníků

V areálu COVID CENTRA FN Ostrava jsou ode dneška k dispozici odběrová místa, která jsou určena výhradně pro preventivní antigenní testování pedagogických pracovníků. Ti mají možnost zdarma podstoupit vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů. K odběru ale mohou přijít až poté, kdy je k testování objedná zástupce vedení školy, na které působí. FN Ostrava bude prozatím tyto testy provádět 3x týdně a za hodinu může vyšetřit až 20 zájemců.

„Pro pedagogické pracovníky jsme v COVID CENTRU prostorově oddělili odběrová místa tak, aby se nepotkali s těmi, kteří přijíždějí k PCR testování pro podezření nákazou koronavirem,“ uvedla náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA a dodala, že FN Ostrava vyčlenila otestovaným pedagogickým pracovníkům temperované prostory, kde budou moci vyčkat na výsledek antigenního testu. „Výsledek testu je znám za 15 minut a pokud je pozitivní, musí dotyčný podstoupit ještě standardní PCR test,“ doplnila průběh testování doc. Čermáková.

IMG_5212

Odběrová místa výhradně pro pedagogické pracovníky budou COVID CENTRU FN Ostrava v prosinci otevřena vždy v pondělí, středu a sobotu, naposledy pak v pátek 18. 12. 2020.

Preventivní antigenní vyšetření nemusí podstoupit ti pedagogičtí pracovníci, kteří nemoc COVID-19 prodělali a absolvovali povinnou izolaci a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. A týká se to i těch, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.


×
PředchozíDalší
Načítání