02.07.2020

Porodníci FN Ostrava přivedli na svět letos už druhá trojčata

Zoe, Benedikt, Vincent. V takovémto pořadí přivedl na svět tým porodníků Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava letos už druhá trojčata. Obvykle to bývá jednou ročně.  Těhotenství i porod ve 32. týdnu těhotenství proběhl naprosto bez problémů. Pokud nenastanou komplikace, budou děti za 4 až 5 týdnů propuštěny domů.

Maminka po celou dobu těhotenství dojížděla jen na pravidelné kontroly, ani den nemusela být hospitalizována. „Porod se rozběhl spontánně a to, že paní udržela tři děti až do 32. týdne je velmi vzácné. Většinou musíme takováto vícečetná těhotenství ukončit mnohem dříve,“ uvedl vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava MUDr. Richard Špaček.

aeos

Manželé Baroňovi ze Zlínska už mají doma čtyřletého syna. Dvojčata ani trojčata nikdo před nimi v rodině neměl. „Manželku opravdu obdivuji. Ještě dva dny před porodem vzala motyčku a šla okopávat záhony v naší zahradě,“ uvedl Tomáš Baroň a jeho žena jen s úsměvem dodala: „Nebojím se, jak to všechno zvládneme. Máme obrovskou podporu celé rodiny.“

trojcata2020

Trojčata s porodní váhou v rozmezí od 1660 do 1830 gramů jsou zatím na jednotce intenzivní péče, ale podle MUDr. Hany Bučkové z Oddělení neonatologie FN Ostrava se jim daří dobře a už jsou plně vyživovány mlékem.

Ve FN Ostrava se trojčata naposledy narodila 19. února 2020. Chlapec i obě holčičky velmi dobře prospívají a do nemocnice jezdí jen na pravidelné kontroly.


×
PředchozíDalší
Načítání