Partnerka olympionika Vavřince Hradilka porodila ve FN Ostrava druhé dítě

Partnerka stříbrného olympijského medailisty a mistra světa ve vodním slalomu Vavřince Hradilka porodila o víkendu druhé dítě. Dcera Kayla přišla na svět i za přítomnosti otce přirozenou cestou, tak jak si to mladá maminka přála.

Paní Lucie absolvovala několik týdnů před porodem ve FN Ostrava konzultaci nejen s lékaři, ale také s gynekologickou fyzioterapeutkou. Zdravotníci se shodli, že navzdory tomu, že první porod musel být ukončen císařským řezem, v tomto případě nic nenasvědčuje tomu, že by ho musela nastávající maminka plánovaně podstoupit znovu.

Všechno proběhlo tak, jak jsem si představovala. Pan docent Šimetka, pan doktor Špaček, paní porodní asistentka Jana Bínová a v neposlední řadě také paní fyzioterapeutka magistra Bajerová jsou opravdu lidé na svém místě. Bylo to přesně tak, jak jsem si vysnila,“ uvedla krátce před odchodem z porodnice šťastná dvojnásobná maminka. „Byl to úžasný zážitek. A to, co jsme si přáli, se stalo,“ doplnil svou partnerku Vavřinec Hradilek.

Přirozený porod u žen, které už mají za sebou i dva císařské řezy a přejí si porodit přirozeně, lékaři Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava podporují. „U těchto vyšetření, kde komplexně zhodnotíme stav nastávající maminky, je vždy přítomna i naše klinická fyzioterapeutka, která je v problematice porodnictví vysoce erudována. I na základě jejího vyšetření pak společně rozhodneme, zda se ženě její přání pokusíme splnit,“ vysvětlil vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richard Špaček.

Specializované pracoviště gynekologické fyzioterapie je součástí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava od roku 2020 a svým zaměřením pouze pro porodnické a gynekologické pacientky je jediným takovým pracovištěm v ČR.