30.10.2019

Výtěžek z akce LINKOU NA DRINK pomůže hospitalizovaným dětem ve Fakultní nemocnici Ostrava

Výtěžek z charitativní akce Linkou na drink v částce téměř 68 tis. korun dnes slavnostně předali její organizátoři a podporovatelé na Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Za darované peníze klinika pořídí speciální lůžko pro nemocné děti.

Akce Linkou na drink proběhla již 28. září na Alšově náměstí v Ostravě – Porubě za účasti primátora Statutárního města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, ředitele FNO MUDr. Jiřího Havrlanta, MHA, starostky Úřadu městského obvodu Ostrava - Poruba Ing. Lucie Baránkové Vilamové, Ph.D., a zaznamenala nečekaný úspěch.

{gallery}novinkytz/linkou-na-drink{/gallery}

Jsme velmi vděční za to, kolik se na akci dostavilo lidí a kolik drinků se prodalo“, řekl Jan Tabášek, jeden z organizátorů akce „Je vidět, že lidé v Ostravě rádi podpoří dobrou věc a že podobné akce, kde se spojí příjemné s užitečným, mají smysl“, dodala Sabina Nováková druhá organizátorka akce.

Během jednoho dne všichni zúčastnění díky téměř 1 400 vypitým originálním nealkoholickým drinkům a stovkám kil snězených specialit přispěli na dobrou věc částkou téměř 48 tis. korun.
A nejen to. Kdo chtěl, mohl si na stacionárním kole vyzkoušet svoji fyzickou kondici.  Magistrát města Ostravy pak proměnil najetou energii na peníze v částce 20 tis. korun.

„Dlouhodobý pobyt v nemocnici není pro nikoho příliš příjemná záležitost. Natož pro dítě. Proto každému, kdo se zapojil a jakkoliv se přičinil o to, že hospitalizované děti budou mít u nás větší pohodlí, patří velký dík“, poděkoval při převzetí šeku všem dárcům MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel FNO.

Do akce se zapojili:

Statutární město Ostrava

Dopravní podnik Ostrava, a.s.

Úřad městského obvodu Ostrava - Poruba

Vysoká škola báňská - Fakulta strojní