24.01.2020

Fakultní nemocnice Ostrava ocenila své zaměstnance

Tradiční anketa o nejlepšího zaměstnance Fakultní nemocnice Ostrava  letos prošla zásadní proměnou. Ve většině kategorií totiž o vítězi rozhodovalo  anonymní  internetové hlasování, do kterého se mohli zapojit všichni, kteří jsou v nemocnici zaměstnáni. Rozhodli tak o vítězích v sedmi kategoriích.

Nejvíce hlasů v kategorii lékař u lůžka poslali MUDr. Vladimíru Hrabovskému, který je pověřený zastupováním přednosty Interní kliniky a primářem Oddělení interní a metabolické péče. Vyhledávaný a mezi rodiči nejen z moravskoslezského kraje oblíbený dětský neurolog MUDr. Jan Staněk zvítězil v kategorii lékař v ambulanci. Oba vynikající odborníci jsou s Fakultní nemocnicí Ostrava spojeni řadu let.

Vítězkou v kategorii sestra u lůžka se stala Michaela Češková z Kliniky dětského lékařství. Už téměř 10 let organizuje akce pro hematoonkologicky nemocné děti a jejich rodiče. Ti vědí, že se na ni mohou kdykoliv obrátit a ona jim ochotně poskytne psychickou podporu.

Vítězku má i Klinika úrazové chirurgie, kde  pracuje Yveta Aghová . Zaměstnanci rozhodli, že je sestrou roku v ambulantní péči. Do fakultní nemocnice nastoupila před 35 lety. Podle pacientů i kolegů je nejen vynikající odbornicí, ale oceňují i to, že je stále pozitivně naladěná a ochotná kdykoliv pomoci.

Vedení Fakultní nemocnice Ostrava letos rozhodovalo o vítězi jen ve 4 kategoriích. Nejlépe spolupracující  externí organizací je Vysoká škola báňská- technická  univerzita. Na slavnostním večeru ji zastupovala nově jmenovaná prorektorka pro vědu a výzkum doc. Jana Kukutschová, která na několika projektech s lékaři i osobně spolupracovala.

Nejlepším pracovištěm je podle vedení nemocnice Oddělení neonatologie, které vede prim. Hana Wiedermannová. Ocenění za péči o nedonošené děti si v Domě kultury AKORD v Ostravě -Zábřehu převzala spolu s vrchní sestrou Mgr. Janou Kučovou.

Pódium patřilo taky Ing. Jaroslavě Jaššové, stále usměvavé vedoucí Odboru léčebné výživy a stravování. I díky ní a 75 člennému týmu, který vede, získala nemocniční kuchyně jako první v republice prestižní certifikát jakosti.

A ocenění za celoživotní práci pro nemocnici letos získal MUDr. Josef Srovnal, náměstek ředitele pro léčebnou péči a odborník v oblasti nefrologie, kterého vyhledávají pacienti nejen kvůli odborným znalostem, ale i pro jeho empatii a laskavý přístup.

 

zamestnanec_roku_2018

 

 

 

 

 

 ×
PředchozíDalší
Načítání