Ostravský maraton ovládli v kategorii štafet běžci z Fakultní nemocnice Ostrava

Startovní listinu závodu, který odstartoval na Masarykově náměstí v Ostravě, ovládli běžci s logem Fakultní nemocnice Ostrava na zádech. Podle organizátorky závodu Ostrava City Marathon Petry Pastorové letos běželo celkem 124 týmů. „Jednoznačně nejvíce týmů i běžců ve štafetovém závodě bylo z největší nemocnice v Moravskoslezském kraji, 205 zdravotníků dalo dohromady 35 týmů a já jsem moc ráda, že máme v Ostravě nemocnici, která své zaměstnance v běhání podporuje,“ dodala Petra Pastorová. Součástí závodu byl i charitativní minimaraton. Výtěžek ze startovného letos dostane ostravská pobočka organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí. „Organizátoři  nám předali šek na 61 250 Kč a z této částky dostane Oddělení neonatologie FN Ostrava 46 250 korun“ potvrdila Helena Valo, koordinátorka Nedoklubka.

{gallery}novinkytz/maraton2019{/gallery}

Peníze určitě použijeme na nákup analyzátoru mateřského mléka. Je to přístroj, který  přesně odhalí jeho složení a nám to umožní doplnit výživu zejména u nedonošených dětí tak, aby byla vyvážená“, přiblížila využití daru MUDr. Hana Wiedermannová, primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava, které mělo zastoupení nejen v charitativním běhu, ale taky v maratonu a štafetě.