12.02.2024

Vestibul Respiria FN Ostrava se na jediný den změní v kavárnu nazvanou Zrnko naděje

Prostory Respiria FN Ostrava dostanou ve čtvrtek 15. února zcela novou podobu. Na jediné odpoledne se změní ve stylovou charitativní kavárnu s historickým nábytkem a prvky ve zlaté barvě. Zlatá stužka, kterou dostane každý návštěvník kavárny, je totiž symbolem Dne dětské onkologie, který připadá právě na tento den. Smyslem akce je podpořit rodiny, které mají s onkologickou diagnózou osobní zkušenost a veřejnosti prostřednictvím vytvořené galerie přiblížit i situace, ve kterých se ocitají.

Ke Dni onkologických dětí se letos poprvé připojí také Statutární město Ostrava. Do zlaté barvy se 15. února zahalí Nová radnice a Most Miloše Sýkory.

V pondělí 19. února je pak v Quality Hotel Ostrava City připraven bohatý program pro rodiče i děti, které léčbou procházejí nebo ji úspěšně ukončily. Už potřinácté se tam budou moci setkat také se sestrami a lékaři z Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie FN Ostrava.  K podpoře Dne dětské onkologie se připojí i hokejový klub HC RT TORAX Poruba, který věnuje tomuto oddělení výtěžek ze vstupného ze zápasu s Orly Znojmo, plánovaného na 21. února.

Další informace naleznete na: https://www.haima-ostrava.cz/.


×
PředchozíDalší
Načítání