11.09.2020

Projekt Nemocniční knihovničky

úterý 15. 9. v 15 hodin budeme přijímat v Onkologickém stacionáři Gynekologicko-porodnické kliniky FNO knížky v rámci projektu Nemocniční knihovničky.

Jedná se o projekt na podporu knihovniček v nemocnicích a čekárnách před ordinacemi. Cílem je vykouzlit úsměv na rtech těm, kteří absolvují lékařský zákrok, nepříjemnou léčbu nebo čekají na fatální výsledek důležitého vyšetření.

83563382_112676423836139_6992980341831274632_n

„Dlouhodobě se snažíme pacientům zpříjemňovat čas, který u nás musí trávit,“ říká přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FNO doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA. „Tento projekt proto vítáme, velmi se nám líbí a věříme, že zajímavé a pozitivně laděné knihy pacientky ocení a pomohou jim dobít pomyslné emoční baterky ve chvílích, které často nejsou úplně příjemné."

Sadu zajímavých knih včetně těch od současných českých autorů nám přiveze zakladatelka projektu Barbora Topinková. „Společně s Nadací Hippokrates, která mimo jiné spravuje knihovničky Onkogynekologického oddělení VFN U Apolináře, jsme nakrmili první tři knihovničky. Protože se nápad líbil, rozhodla jsem se rozšířit okrašlovací knihovnickou činnost i na další nemocnice, domluvila si spolupráci s Národní Knihovnou v Praze a vydala letní výzvu, aby lidé do podatelny Klementina poslali knížky, které by mohly někomu nemocnému zlepšit náladu. Cílem projektu je doplnit svazky ohmataných rodokapsů o knihy, které vyloudí úsměv nebo zasněný výraz na tváři pacientů, kteří tu tráví ne zrovna příjemné hodiny a dny. Pacienti si je mohou číst na místě nebo si je půjčit domů, zasnít se nad nimi a chvilku zapomenout na to, co je bolí."

Na akci dorazí také autor historické ságy Wavesbury David Návara, který také dá do knihovničky své knihy.

Sejdeme se u hlavního vchodu Gynekologicko-porodnické kliniky, tj. Budovy M ve 14,55 hodin.

V případě dotazů se obracejte na Elišku Ulehlovou na tel.: 725 730 048.

Prosíme o potvrzení účasti na setkání na e-mail: eliska.ulehlova@fno.cz.

Děkujeme!