09.09.2020

Centrum pro kognitivní poruchy otevře 15. září dveře laikům i odborníkům

Odborníci Centra pro kognitivní poruchy, které je součástí Neurologické kliniky FN Ostrava, jsou 15. září 2020 připraveni laikům i odborníkům ukázat, jakými formami se dají zlepšovat tzv. kognitivní funkce. Tedy například paměť, pozornost, zrakově - prostorová orientace nebo posuzování a řešení problémů. Za 10 let trvání centra má tým složený z lékařů, psychologů a sester specialistek, s touto problematikou bohaté zkušenosti. Zdravotníci se budou zájemcům z řad veřejnosti věnovat od 9 do 12 hodin, odpolední čas od 13 do 15 hodin je pak vyhrazený odborníkům.

Ukážeme, jak vypadá tréninková hodina kognitivní rehabilitace, zájemce jsme připraveni otestovat, aby si ověřili své kognitivní schopnosti a poskytneme rady a odporučení i rodinným příslušníkům, kteří se vlivem onemocnění svých blízkých dostali do složité životní situace,“ přiblížila průběh akce vedoucí centra PhDr. Vladěna Jaremová.

20309_FNO_plakat_den_otevrenych_dveri

Do centra docházejí pacienti po mozkových mrtvicích, úrazech, ale i infekčních onemocněních, která ovlivňují fungování mozku. Průměrně rehabilitují dvakrát  týdně po dobu tří měsíců, ale výjimkou nejsou ani pacienti, kteří absolvují terapii celý rok.

neuro

Centrum pro kognitivní poruchy sídlí v budově Polikliniky FN Ostrava ve 4. patře. Zájemci
o prohlídku a případné testování se v rámci Dne otevřených dveří nemusí dopředu objednávat.


×
PředchozíDalší
Načítání