Kdo jste se vyléčil z koronaviru, pomozte novým pacientům

Krevní centrum FN Ostrava vyzývá muže, kteří prodělali koronavirovou infekci, aby přišli darovat tzv. rekonvalescentní plazmu pro léčbu covid pozitivních pacientů.

Akutně nyní potřebujeme pro léčbu našeho pacienta rekonvalescentní plazmu od mužů s krevní skupinou AB.

Velmi uvítáme i dárce plazmy ostatních krevních skupin. Přijďte i vy, kdo nevíte, jakou máte krevní skupinu. Provedeme test krevní skupiny.

Volejte na bezplatnou telefonní linku 800 260 004 nebo pište na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a uveďte své jméno, příjmení a telefon. Dárce budeme následně kontaktovat.

Dárce rekonvalescentní plazmy musí být zdravý muž ve věku 18-50 let, který:

• má dobré žíly
  • váží minimálně 65 kg
  • má potvrzení o tom, že byl COVID pozitivní, nyní je už vyléčen a má potvrzen 2x negativní PCR test

Darováním rekonvalescentní plazmy pomůžete v léčbě COVID pozitivních pacientů! Děkujeme!

www.krevni-centrum.cz