05.08.2020

FN Ostrava připravuje COVIDCENTRUM FNO

Všechna odběrová místa na jednom místě, informační centrum a laboratoř. Tak bude vypadat COVIDCENTRUM FNO, které vzniká na okraji areálu FN Ostrava. Smyslem jeho postupného budování je navýšit počet odebraných vzorků na COVID-19 a v co nejkratší době znát výsledek testu. Prvním krokem je vytvoření jednotného odběrového místa pro samoplátce i pacienty se žádankou. Od 6. 8. 2020 budou všichni zájemci otestováni v odběrovém místě z ulice K Myslivně. Odběrové místo u urgentního příjmu je od tohoto data zrušeno. Zájemci o testování mohou přijít mezi 7:00 – 15:00 hodin.

Na konci září budeme připraveni zpracovat 1000 vzorků denně. K tomu bude nutné vybudovat testovací laboratoř. Zároveň jsme přesunuli všechna odběrová centra na jedno místo a sjednotili jejich otevírací dobu“, přiblížil postupné kroky budování COVIDCENTRA FNO ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA a dodal, že v areálu by mělo být umístěno i informační místo, kde pacienti dostanou veškeré informace, které s nemocí COVID-19 souvisí.

OC2

Vybudování centra si vyžádá i určité technické změny, ale jednání se všemi dotčenými stranami už intenzivně probíhají. Věřím, že změnu k lepšímu přivítají hlavně pacienti. Výrazně by se měl zvýšit komfort při odběru biologického materiálu “, doplnil Mgr. Daniel Naivert, MBA, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení FNO.

FN Ostrava začala v minulém týdnu vyhodnocovat první vzorky v laboratořích Ústavu laboratorní diagnostiky FNO. Díky plně automatizovanému přístroji jich zatím zvládne 400 týdně.