30.07.2020

Roste zájem rodičů o sledování nedonošených novorozenců pomocí kamery

Fakultní nemocnice Ostrava nabízí rodičům možnost sledování svého miminka na Jednotce intenzivní péče Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava pomocí mobilních kamer. Je jimi vybaveno všech 7 boxů. Tuto službu můžeme nabídnout každému rodiči, který z jakéhokoliv důvodu nemůže za svým miminkem přijít. Zájem ze strany rodičů roste zejména teď, kdy jsou návštěvy povoleny jen maminkám. V předem domluveném čase personál kameru zprovozní a rodiče tak mají možnost sledovat své dítě i v průběhu ošetřování sestřičkami.

Byla jsem velice příjemně překvapená, že tato možnost existuje. Dceru jsem mohla sledovat, i když jsem ležela na oddělení. V domluvené chvíli se doma připojil k počítači i manžel a Amálku jsme sledovali společně.  Je to velké plus, nemůžeme si to vynachválit. Obraz je totiž hodně kvalitní“, svěřila se čerstvá maminka Tereza Bierská.

Zdravotníci z Oddělení neonatologie FN Ostrava rovněž maminkám přinášejí krátce po porodu císařským řezem fotografii jejich miminka.

04

Každé miminko, které k nám přivezeme z operačního sálu  ihned vyfotíme, fotografii vytiskneme se jménem a údaji o váze a hodině narození. Lékař při informování o zdravotním stavu děťátka ji pak předá mamince, která po operačním porodu nemůže za svým miminkem přijít. Maminky jsou za tuto maličkost vděčné a v některých případech je to jejich první kontakt s miminkem.  V případě, že si rodiče chtějí děťátko sami vyfotit nebo natočit, mají možnost vydesinfikovat si vlastní přístroj a vložit jej do speciálního obalu, který mohou bez obav použít,“ dodala staniční sestra JIP Oddělení neonatologie Mgr. Veronika Petrášová.

aeos

JIP Oddělení neonatologie FNO má kapacitu 23 lůžek. Hospitalizovány jsou zde děti předčasně narozené, ale i ty, které po narození vyžadují intenzivní péče.