20.07.2020

Pacienti, kteří přicházejí do ambulancí nemocnice, nemusí mít respirátor, otcové u porodu ano

Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice v Ostravě ze dne 17.7. 2020 mimo jiné vyžaduje, aby návštěvy pacientů na lůžkových odděleních nemocnic měly po celou dobu pobytu ve zdravotnickém zařízení nasazený respirátor FFP2 bez výdechového filtru. Upozorňujeme, že se to netýká pacientů, kteří přicházejí do ambulancí k běžnému ošetření, zde stačí rouška.

Ve FN Ostrava jsou návštěvy plošně zakázány. Zákaz se však nevztahuje na doprovod u porodu, který tak nově musí mít zakrytá ústa a nos respirátorem FFP2 bez výdechového filtru. Totéž platí pro návštěvy u nezletilých pacientů, u pacientů s omezenou svéprávností a u pacientů v terminálním stádiu onemocnění.

Nově také platí povinnost provedení PCR testu při příjmu všech pacientů k hospitalizaci. Test nesmí být starší než 4 dny. U plánovaných hospitalizací je možné se nechat bezplatně otestovat například na Odběrovém místě ve FN Ostrava, u hlavního vchodu do nemocnice (u Centrálního příjmu), a to v prodloužené provozní době denně od 7 do 15h. včetně sobot a nedělí. U neplánovaných akutních hospitalizací se stěr PCR testu provádí při příjmu v nemocnici.

Sledujte aktuální informace také na facebookových stránkách @FNOstrava a @porodnicefno.