15.01.2013

Kapka naděje obdarovala Fakultní nemocnici Ostrava

Kapka naděje obdarovala oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava

Ve středu 16. ledna předá prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava dar v hodnotě zhruba 900 tisíc korun. „Jde o přístroje zajišťující komplexní péči o dítě," upřesňuje doc. MUDr. Michal Hladík, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství FNO. „Většinu z nich používáme opravdu dennodenně, například dávkovače infuzních roztoků a infuzní pumpy. Součástí daru je i přístroj, který po dobu 24 hodin monitoruje srdeční činnost našich malých pacientů, a také videogastroskop, jenž nám umožní v plné šíři rozvinout gastroskopická vyšetření. Kromě přístrojů zkvalitňujících léčebnou péči jsme obdrželi také předměty zpříjemňující dětem pobyt v nemocnici. Jde například o playstationy a velké LCD televizory."

Docent Hladík se označuje za zprostředkovatele díků především ze strany pacientů, kteří dary nadačního fondu využívají. „Naše spolupráce s Kapkou naděje trvá již několik let a hodnota darů, které jsme od nadace během té doby převzali, dosáhla zhruba již dvou milionů korun," konstatuje přednosta kliniky.

Přístroje a předměty, pořízené Kapkou naděje i díky projektu s PENNY marketem, budou sloužit především malým pacientům oddělení dětské hematologie a hematoonkologie, kteří byli obdarováni také batohy a dalšími hezkými pozornostmi. „Pro děti představuje léčba na našem oddělení zhruba dvouleté období, které je v prvních sedmi měsících poměrně intenzivní, poté již převážně ambulantní. Léčit naše malé nemocné kvalitně a v příjemném prostředí plném vstřícných lidí je náš hlavní úkol. A ceníme si toho, že nám Kapka naděje při tomto úsilí pomáhá pořízením nového vybavení našeho pracoviště," připojuje se také MUDr. Bohumír Blažek, primář oddělení dětské hematologie a hematoonkologie. Toto oddělení je třetím největším z osmi takto specializovaných center v České republice. Již od 70. let 20. století zajišťuje diagnostickou a léčebnou péči dětem se všemi typy krevních onemocnění, z nichž nejčastějším je akutní lymfoblastická leukémie. Zatímco začátkem 80. let se dětí s touto diagnózou dařilo trvale vyléčit zhruba 15 procent, v současné době je to více než 80 procent pacientů.


×
PředchozíDalší
Načítání