23.04.2021

Fotbalisté Baníku Ostrava absolvovali ve fakultní nemocnici povinné zdravotní testy

Povinné zdravotní prohlídky budou hráči fotbalového klubu FC Baník Ostrava absolvovat ve Fakultní nemocnici Ostrava. Umožnilo to otevření nové ambulance tělovýchovného lékařství, která je součástí Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava. Prvními hráči, kteří už kontrolou v domovské fakultní nemocnici prošli, byli Patrizio Stronati, Yira Sor, Daniel Tetour a Ondřej Šašinka.

Sympatický obránce Baníku Patrizio Stronati stoupl na váhu, kterou prohlídka v ambulanci tělovýchovného lékařství vždy začíná, s naprostým klidem. Byl si jistý, že kila navíc nemá. Ani při rozhovoru s docentem Daliborem Pastuchou, přednostou Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNO, žádný zdravotní problém, který by jej omezoval v tréninku nebo při zápasech, nenaznačil. „Hraju za Baník Ostrava, tak jsem rád, že už jsou ty prohlídky tady u nás v Ostravě, ve fakultní nemocnici,“ uvedl během zátěžového testu na ergometru hráč, který má s podobnými preventivními prohlídkami zkušenosti i z Rakouska, kde působil. Tam je absolvoval dokonce každého půl roku. „Pane Stronati, všechno v pořádku, na EKG žádné změny nejsou, takže můžete sportovat,“ slyšel po sérii vyšetření z úst docenta Pastuchy nejen Patrizio Stronati, ale i jeho kolegové Yira Sor, Daniel Tetour a Ondřej Šašinka. Všichni mohou trénovat i hrát naplno a na zelený trávník vyběhnout s klidným srdcem. U nikoho z nich testy žádné zdravotní problémy neodhalily. „My jsme vždycky rádi, když testem projdeme a doktor nám řekne, že jsme zdraví, tak to je pro nás taková úleva, že můžeme klidně plnohodnotně sportovat,“ uvedl při odchodu z FN Ostrava český fotbalový reprezentant Patrizio Stronati.

FCB1

Preventivní prohlídku, na jejímž konci je vydání posouzení o zdravotní způsobilosti, mohou profesionální sportovci absolvovat jen na specializovaných pracovištích tělovýchovného lékařství. A protože naše klinika takovým pracovištěm je, mohli jsme naše služby baníkovským fotbalistům nabídnout. Věřím, že už je budou hráči tohoto ostravského týmu absolvovat jen u nás. Ale samozřejmě jsme otevřeni pro všechny sportovce. Ať už výkonnostní nebo vrcholové. A určitě nás mohou vyhledat i amatéři, kteří chtějí znát svůj zdravotní stav,“ připomněl doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA.

Podívejte se také na zajímavou videoreportáž:

yt


×
PředchozíDalší
Načítání