09.12.2019

Čtvrtstoletí uběhlo od historicky první operace v centrálních operačních sálech v monobloku

V neděli 8. prosince uplynulo přesně 25 let od historicky první operace uskutečněné v nových operačních sálech monobloku, který byl slavnostně otevřen o necelé dva měsíce dříve, 17. října 1994. Operaci pupeční kýly u čtyřletého dítěte provedl MUDr. Tomáš Posolda, tehdejší přednosta Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava a vedoucí lékař Oddělení centrálních operačních sálů.

000

001

V průběhu prvního roku provozu  tohoto pracoviště se uskutečnilo více než 3 800 operačních výkonů. Jejich počet neustále rostl a v posledních deseti letech se ustálil na počtu přibližně 15 500 operací ročně. Celkový počet operací provedených během uplynulého čtvrtstoletí se tak vyšplhal až ke 400 tisícům operačních výkonů.