07.02.2012

Bílá sobota ORL kliniky byla úspěšná

Na zlepšení kvality života těžce sluchově postižených v Moravskoslezském kraji byla zaměřena víkendová akce, která proběhla ve Fakultní nemocnici Ostrava. „Šlo nám především o vyhledání těžce sluchově postižených dospělých, jejichž kvalitu života by mohly podstatně zlepšit kochleární implantáty nebo BAHA sluchadla," říká MUDr. Eva Havlíková z Otorinolaryngologické kliniky FNO. Dětští pacienti jsou v Moravskoslezském kraji díky plošnému screeningu sluchu novorozenců, který začala ostravská fakultní nemocnice před třemi lety provádět jako první v republice, velmi dobře podchyceni, proto byla pozornost obrácena na dospělé. Ambulanci navštívilo o víkendu třicet šest pacientů. „Dva z nich jsou kandidáty na BAHA sluchadlo, tři na kochleární implantát," pokračuje MUDr. Havlíková. „Mezi těmito třemi je například šestnáctiletý chlapec, jehož snem je vystudovat lékařskou fakultu. Jeho sluch se však postupně zhoršuje a kochleární implantát by pro něj byl do budoucna ideálním řešením."

20120204_ZER_orl_vysetreni_004