Vedení FN Ostrava ocenilo vítěze ankety Zaměstnanec roku

Fakultní nemocnice Ostrava tradičně oceňuje zaměstnance, kteří své práci dávají něco navíc. Akce ZAMĚSTNANEC ROKU 2020, která bývá vždy na sklonku daného roku, se letos mohla uskutečnit až 26. května 2021. V prostorách respiria fakultní nemocnice převzali ocenění zaměstnanci, které vybralo jak vedení nemocnice, tak i sami zaměstnanci. Součástí slavnostního vyhlášení bylo 9 videopozdravů, které natočili hudebníci napříč žánry speciálně pro oceněné zaměstnance.

O vítězi v 6 kategoriích rozhodovali z navržených kandidátů všichni zaměstnanci a v dalších 6 kategoriích vedení nemocnice. To rozhodlo, že ocenění za celoživotní přínos obdrží doc. MUDr. Leopold Pleva, CSc., přednosta 3. chirurgické kliniky, manažerkou roku je Ing. Petra Lampartová, náměstkyně ředitele pro ekonomiku a finance a nezdravotnickým pracovníkem roku Ing. Hana Buryová z Útvaru náměstka ředitele pro ekonomiku a finance. Nejlepším pracovištěm roku 2020 bylo vyhlášeno pracoviště COVID1, kde v prostorách Kliniky infekčního lékařství a Kožního oddělení zdravotníci po dobu pandemie pečovali o covidové pacienty. Nejlepší spolupracující organizací byla vyhlášena Městská policie Ostrava, a v nově vytvořené kategorii Mladý vědec byl historicky prvním oceněným RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. z Kliniky hematoonkologie.

2605ZR3

V dalších 6 kategoriích, kdy v každé kategorii byli nominováni 3 zdravotníci, rozhodovali o vítězi výhradně zaměstnanci FN Ostrava. Již samotná nominace v anketě je velkým oceněním práce kolegů. V elektronickém hlasování hlasovalo celkem téměř tisíc hlasujících zaměstnanců fakultní nemocnice, kteří udělili přes 3,5 tisíce hlasů. Nejvíce jich poslali Hynku Golkovi z Kliniky dětského lékařství, který zvítězil rovněž v kategorii Sanitář, ošetřovatel. Staniční lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny MUDr. Peter Sklienka, Ph.D. obdržel nejvíce hlasů v kategorii Lékař u lůžka a MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D. v kategorii Lékař v ambulanci/Společné vyšetřovací a léčebné složky. V kategorii Sestra u lůžka patří prvenství Kateřině Srbové z Oddělení neonatologie, a Sestrou v ambulanci zaměstnanci zvolili Kristýnu Kadrliakovou z 3. chirurgické kliniky. V kategoriiSpolečné vyšetřovací a léčebné složky zvítězila Hana Bártková z Ústavu radiodiagnostického.

ZR4

Ocenění předal spolu se svými náměstky pro léčebnou i ošetřovatelskou péči ředitel nemocnice MUDr. Jiří Havrlant, MHA. „Jsem moc rád, že se nám podařilo, i když se zpožděním, tuto tradiční akci uspořádat. Nemocnice se pomalu, po více než rok trvajícím fungování v omezeném režimu, vrací do normálu. A každé takovéto neformální setkání snad naše zaměstnance ujistí v tom, že si vedení jejich mimořádného nasazení v uplynulém období velmi váží. Vybráno bylo 1 pracoviště, 1 spolupracující organizace a 22 našich zaměstnanců, ale za rok 2020 by si jich titul Zaměstnanec roku zasloužilo mnohonásobně více,“ uvedl Jiří Havrlant.

Nominováni na Zaměstnance roku 2020 v těchto 6 kategoriích byli:

Lékař u lůžka
MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.  - Klinika infekčního lékařství
MUDr. Peter Sklienka, Ph.D. - Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny
MUDr. Radim Skalka, FEAPU - Urologická klinika

Lékař v ambulanci/ Společné vyšetřovací a léčebné složky

MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D. - Neurologická klinika
MUDr. Ivo Valkovský, Ph.D. - Interní klinika
RNDr. Pavlína Kušnierová, Ph.D. - Ústav laboratorní medicíny

Sestra u lůžka

Mgr. Markéta Kočí, Ph.D. - Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny
Mgr. Marie Horehleďová - Neurochirurgická klinika