18.02.2021

Termín testování na koronavirus je nutné si zarezervovat předem

Až 1 500 osob denně jsou schopny otestovat odběrové týmy v COVID CENTRU FN Ostrava. Zájemci si ale musí datum a čas odběru rezervovat prostřednictvím národního objednávkového systému RESERVATIC dopředu. Od 1. února 2021 platí tato povinnosti i pro ty, kteří mají k testu metodou PCR indikaci od praktického lékaře nebo hygienické stanice.

Národní systém RESERVATIC slouží ve FN Ostrava k objednání všech testů na přítomnost koronaviru, které nemocnice provádí. Rezervační systém na následující den je pro všechny typy testování otevřen až do půlnoci. Prostřednictvím registračního kalendáře RESERVATIC https://reservatic.com/public_services/covid-centrum-fno je nutné se přihlásit nejen k provedení dobrovolného antigenního testu, ale také PCR testu, který indikuje lékař anebo si jej zájemce hradí sám. „Žádáme všechny zájemce o testování, aby tuto povinnost dodržovali. V poslední době dochází do COVID CENTRA značné množství lidí, kteří se předem neregistrovali a způsobují tak problémy hlavně lidem, kteří svou povinnost splnili,“ uvedl Ing. Patrik Kapias, MBA, koordinátor registrace žadatelů o testování ve FN Ostrava a připojil ještě jedno důležité upozornění: „Rezervace musí být vytvořena pro každou osobu samostatně, a to jak pro PCR test, tak pro antigenní test.“

screen-reservatic1

FN Ostrava nově vystavuje na vyžádání u antigenního i lékařem indikovaného PCR testu vícejazyčné potvrzení o výsledku testu. V případě antigenního testu jej zájemce obdrží ihned a v případě indikovaného PCR testu je vyzvednutí obdobné, jako v případě PCR vyšetření samoplátců. Zájemce si ho vyzvedne druhý den po otestování po 16 hodině na Informacích FN Ostrava u vstupu do lůžkového monobloku.

bilboard


×
PředchozíDalší
Načítání