18.01.2020

Štepán Rak propojil hudbou srdce dárců

Prosincová tragická událost ve Fakultní nemocnici Ostrava hluboce zasáhla mnoho lidských srdcí. Jedno z nich se snaží léčit a pomáhat hudbou. Patří kytarovému virtuosovi Štěpánu Rakovi.

Díky jeho benefičnímu koncertu v Kostele svatého Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci přibyla na sbírkovém účtu FN Ostrava částka 30 167 korun. Právě tolik darovali návštěvníci koncertu formou dobrovolného vstupného pozůstalým a zraněným po útoku.

srak

Samotný koncert byl neobyčejným zážitkem. Kromě jiných skladeb zazněla i Píseň pro Davida nebo zajímavá variace na českou a slovenskou národní hymnu. Publikum odměnilo mistra potleskem ve stoje. Štěpánu Rakovi i všem přítomným patří velký dík.