Pietním aktem uctili památku obětí střelby z roku 2019

Památku 7 obětí střelby, ke které došlo 10. prosince 2019 v budově Polikliniky FN Ostrava, uctili zástupci FN Ostrava, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy, bezpečnostních složek, integrovaného záchranného systému, Ostravské univerzity, úřadu Městského obvodu Poruba, církve a další hosté. Pietní akt proběhl u památníku obětem tragické události, který je umístěn před budovou Polikliniky FN Ostrava v Porubě.

V průběhu pietního aktu pronesl modlitbu za zemřelé biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. Martin David, a všichni přítomní uctili památku obětí minutou ticha. Autorem památníku je ostravský sochař MgA. Lukáš Dvorský. Dílo, které evokuje černou díru, bylo odhaleno u příležitosti 1. výročí tragické události v roce 2020.