Ve FN Ostrava implantovali 300. stentgraft

Na pracovišti Intervenční neuroradiologie a angiologie Radiodiagnostického ústavu Fakultní nemocnice Ostrava implantovali pod vedením vedoucího lékaře doc. MUDr. Václava Procházky, Ph.D., MBA, již 300. stentgraft do aorty. Indikací k jeho zavedení jsou traumatická poranění cévní stěny aorty, výduť (aneuryzma) anebo natržení (disekce). Jedná se o život zachraňující, extrémně náročnou, přitom méně invazivní léčbu aortálních onemocnění, s nižším rizikem pro pacienta než u klasické operace. Číslo 300 je u tohoto typu výkonů opravdu nadstandardní počet.

Stentgrafty se zavádějí na tomto pracovišti již od roku 2004, tedy od jeho vzniku, a v úzké spolupráci s operačními obory jako je cévní chirurgie a kardiochirurgie.