21.08.2019

Oddělení neonatologie převzalo dalších 5 pelíšků Neobed

Dalších 5 speciálních pomůcek pro péči o nezralé děti převzala primářka Oddělení neonatologie MUDr.Hana Wiedermannová spolu s vrchní sestrou Mgr.Janou Kučovou, Ph.D. Osobně jim je předala výkonná ředitelka organizace Nedoklubko Lucie Žáčkova a koordinátorka Nedoklubka pro FN Ostrava Helena Valo. Nedoklubko získalo peníze na výrobu těchto unikátních zdravotnických pomůcek díky kampani s firmou Pampers, která vynesla 302.400 Kč. Neobed tak získá všech 12 perinatologických center intenzivní péče v České republice, mezi které se řadí i FN Ostrava.

 

s-neobed-000

Neobed je název speciálního polohovacího pelíšku pro nedonošené děti. Vymyslela jej dlouholetá zkušená neonatologická sestra z ÚPMD Podolí v Praze Eva Řežábková. Je složený ze čtyř částí, z nichž základ tvoří tzv. děloha s průstřihy, která navozuje pocit, že dítě je stále u matky v břiše, doplňují jej ruce pro těsnější objetí a kostky pro podložení hrudníku.

„Tato pomůcka zvyšuje celkový komfort předčasně narozeného dítěte. Je hřejivá, funguje i jako prevence proleženin, výrazně redukuje stres a u dítěte navozuje pocit bezpečí. Dnes poprvé jsme převzali Neobed i pro dvojčátka“ upřesnila přínos Neobedu primářka Oddělení neonatologie MUDr.Hana Wiedermannová, která už má s touto pomůckou několikaletou zkušenost.

Oddělení neonatologie FNO má kapacitu 60 lůžek pro děti předčasně narozené anebo patologické, z toho 23 míst je na JIP. Ročně ošetří kolem 800 novorozenců. Zapsaný spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí, spolupracuje s ostravskou Fakultní nemocnicí už přes 10 let. Jeho příznivci a podporovatelé se teď mimo jiné rozhodli, že výtěžek z charitativního běhu Ostravy !!! City Marathon, který bude 22.9.20019, půjde právě na rozvoj Oddělení neonatologie FN Ostrava.


×
PředchozíDalší
Načítání