01.03.2013

Nový léčebný program hematoonkologie

Nový léčebný program Hematoonkologické kliniky FN Ostrava

Klinika hematoonkologie FN Ostrava pokračuje v rozvoji nových programů u krevních nádorových onemocnění. Cílem je zabezpečení péče tak, aby nemocní našeho kraje mohli být léčení co nejblíže místu bydliště.

Od prvního března byl otevřen další léčebný program pro nemocné trpící myelodysplastickým syndromem, onemocněním, které se nejčastěji vyvine v akutní leukemii.

„Použití nových moderních léčiv umožňuje dále zlepšit prognózu nemocných s tímto krevním onemocněním," řekl prof. Hájek, přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava, při slavnostním otevření programu 1. března 2013 připraveného pro hematology z Moravskoslezského kraje. Programu se zúčastnili nejvýznamnější experti na léčbu tohoto onemocnění z České republiky.