29.12.2023

Nejspokojenější pacienti jsou podle výsledků celorepublikového průzkumu ve FN Ostrava, která má také nejlepší online komunikaci

Nejspokojenější jsou v rámci fakultních nemocnic hospitalizovaní pacienti v Ostravě. Ukázaly to výsledky celorepublikové ankety, do které se zapojilo 129 tisíc pacientů ze 148 zdravotnických zařízení. FN Ostrava má podle výsledků této ankety společnosti HealthCare Institute také ze všech fakultních nemocnic v ČR nejlepší online komunikaci.

Hospitalizovaní pacienti měli k dispozici dotazník, který obsahoval přes tři desítky otázek, zaměřených například na kvalitu poskytované zdravotní péče, chování ošetřujícího personálu, nemocniční stravu nebo čistotu na oddělení. „Pacientské ocenění je samozřejmě pro zdravotníky tou největší odměnou za jejich práci. A těší mě i obhájení loňského prvenství v kategorii online komunikace, protože velmi dobře víme, že sociální sítě a elektronická komunikace obecně hrají v dnešním světě obrovskou roli,“ uvedl po převzetí ocenění ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Společnost HealthCare Institute provedla celonárodní průzkum mezi nemocnicemi všech typů a kategorií letos už poosmnácté. V kategorii, která byla zaměřena výhradně na přívětivost personálu v komunikaci s pacientem, se mezi všemi fakultními nemocnicemi FN Ostrava umístila na 2. místě a v oblasti zaměřené na finanční zdraví obsadila 3. příčku.


×
PředchozíDalší
Načítání