26.11.2012

Krevní centrum FNO přivítá finalistky MISS UNIVERSITY!!!

Krevní centrum FNO přivítá finalistky MISS UNIVERSITY!!! A nejen to. Krásky darují svou krev

Ve středu 28. listopadu darují v  Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava svou krev finalistky soutěže MISS UNIVERSITY!!! Organizátoři soutěže, jejíž vítězka se stane symbolem spojování ostravských univerzit, si uvědomují, jak je dárcovství krve důležité, a chtějí tímto způsobem pomoci těm, kteří ji potřebují. Dívky by se tak měly stát příkladem a inspirací pro ostatní vysokoškolské studenty – potenciální perspektivní dárce krve.

„Tuto iniciativu velmi vítáme i proto, že zviditelní dárcovství krve nejen u vysokoškolských studentů, ale také u všech, které oslovuje krása, v našem případě krása půvabných finalistek soutěže,“ říká Tomáš Oborný, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, a dodává, že Krevní centrum FNO se snaží dárcovství krve popularizovat nejrůznějšími způsoby tak, aby oslovilo co nejširší skupinu dárců. „Pořádáme nejrůznější soutěže, výstavy, besedy, prezentujeme dárcovství krve například v Avion Shopping Parku a jinde. Faktu, že finalistky soutěže krásy podpoří dobrou věc nejen svou návštěvou centra, ale rovnou darováním krve, si nesmírně ceníme. A věříme, že najdou následovníky.“

Zapojení Fakultní nemocnice Ostrava a jejího krevního centra do projektu soutěže považuje Tomáš Oborný za logické: „Spolupracujeme s oběma vysokými školami na poli vzdělávání i na poli výzkumném. Těší nás, že jsme se stali součástí akce, která zviditelní nejen obě vysoké školy, ale také Ostravu a kraj a podpoří tak myšlenku dárcovství krve nejen v tomto regionu.“

Organizátoři soutěže, kteří na projektu spolupracují s občanským sdružením Zdraví-život, chtějí poselství dárcovství krve šířit hlavně mezi mladé lidi. „Líbí se mi, že se tyto dva projekty spojily. Když už se organizuje větší akce, proč to nevyužít pro dobrou věc? Navíc jsem motorkářka, takže sama nevím, kdy krev budu potřebovat. Tohle by si měl uvědomit každý,“ komentuje jedna z finalistek, Lucie Roučková.