02.08.2023

Kreativní tvoření opět nadchlo pacienty LDN Klokočov

Barvení tašek, výroba soli do koupele anebo sestavování perličkových přívěsků. Takový byl druhý ročník tvoření s pacienty v Léčebně pro dlouhodobě nemocné Klokočov, která je součástí FN Ostrava.

Zájem ze strany pacientů byl vyšší než loni. Zatímco v minulém roce měla o společné tvoření zájem zhruba třicítka pacinetů, letos jich bylo ještě o dvacet více. Všechna stanoviště obešla i Kateřina Šťastná, která má dvaadevadesát let. „Moc se mi to líbilo. Bylo to na vyčištění mozku, trochu se vzpamatovat psychicky, což je nejdůležitější,“ vysvětlila i ve svém věku stále vitální důchodkyně.

S vysokou účastí byla spokojená i zakladatelka a hlavní organizátorka akce Ing. Hana Maiwaelderová, vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava: „Pacientům v Klokočově se snažíme zpestřit program, ať to nemají jednotvárný program. Když jsou tady bez rodiny, tak aby se necítili tak sami.“

Pozitivně akci hodnotila i vrchní sestra klokočovské LDN Bc. Jana Klementová: „Myslím si, že to pacienty správně naladí. Vidí, že se jim někdo věnuje, že jim dovezou něco dobrého, zkrátka, že je o ně zájem.“

Další rozměr akce přiblížila ergoterapeutka Ludmila Lipková, DiS. Tvoření podle ní podporuje sebevědomí pacientů, hybnost anebo kognitivní funkce. „Neméně důležitá je sociální aktivizace, ten kontakt, aby nebyli izolovaní jeden od druhého. Důležitá je i komunikace s rodinami, kterým se pochlubí, co dělali,“ doplnila na závěr.


×
PředchozíDalší
Načítání