30.03.2022

Jarní tvoření zpříjemnilo hospitalizovaným dětem pobyt ve fakultní nemocnici

Jídelna Centra dětské traumatologie a chirurgie Chirurgické kliniky FN Ostrava se na jeden den proměnila ve výtvarnou dílnu. Vrchní sestra kliniky Mgr. Hana Horelová přišla s nápadem, jak hospitalizovaným dětem zpříjemnit den. Sestry zajistily ve spolupráci s Oddělením marketingu fakultní nemocnice nejen potřeby pro tvoření, ale také sladké odměny.

Akce s názvem Vítání jara měla připomenout tradiční zvyky spojené s příchodem Velikonoc, ale hlavně rozptýlit hospitalizované děti a jejich rodiče. „Vidíme, jak mají děti najednou krásně rozzářené oči, mají radost z toho tvoření, které jim změní den, kdy musí být v nemocnici,“ přiblížila průběh akce, která se na Chirurgické klinice FN Ostrava uskutečnila úplně poprvé, vrchní sestra Mgr. Hana Horelová.

Staniční sestra Centra dětské traumatologie a chirurgie FN Ostrava Simona Nováková přiblížila, jak probíhaly přípravy na celodenní akci, do které se mohli zapojit také rodiče nebo děti z ostatních oddělení, kterým to umožnil jejich zdravotní stav. „Materiál jsme dali dohromady díky darům od našich sponzorů, ale část věcí jsme přinesli z domu. Víme, jaké věkové skupiny dětí jsou u nás nejčastěji hospitalizovány, s jakými hendikepy, a podle toho jsme sestavili celodenní program.“

Personál centra, které má 24 lůžek pro děti a jejich doprovod, se snaží svým pacientům zpříjemnit pobyt v nemocnici jakýmkoliv způsobem. Už zanedlouho za dětmi přijdou například herci z Divadla loutek Ostrava. Loni tady bylo hospitalizováno 1130 dětí. Nejvíce s diagnózou z oblasti dětské chirurgie.

Podívejte se i na video, jakou radost udělalo dětem jarní tvoření: https://youtu.be/9HM_IhJV5KY !