FN Ostrava podpoří Dny dětské onkologie

Mezinárodní den dětské onkologie pravidelně připadá na 15. února. Jeho smyslem je přiblížit současné možnosti a výsledky léčby onkologických onemocnění u dětí a podpořit rodiny, které mají s touto diagnózou osobní zkušenost. Symbolem podpory je zlatá stužka. Do této tradiční osvětové akce se i letos aktivně zapojí také spolek HAIMA Ostrava.

Se zástupci tohoto významného partnera Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FN Ostrava se budete moci ve zmíněný den potkat v respiriu fakultní nemocnice. „Budeme tam od dvanácti do čtyř odpoledne a zájemcům nejen prodáme za symbolickou cenu zmíněnou zlatou stužku, ale nabídneme jim možnost, aby svým vzkazem podpořili a povzbudili rodiny, které mají s touto vážnou nemocí osobní zkušenost,“ říká Michaela Češková, ředitelka spolku, který byl založen před 26 lety a svými aktivitami se významně podílí na dlouhém procesu léčby.

Dětem je určeno dopoledne ve stylu Star Wars. „Vestibulem kliniky povede stezka plná zábavy a nečekaných úkolů, které z našich malých bojovníků udělají ty pravé rytíře Hvězdných válek,“ přiblížila program koordinátorka HAIMY Ostrava Lucie Brodová, jejíž syn prošel úspěšnou léčbou nejčastějšího onkologického onemocnění krve u dětí, kterým je lymfoblastická leukemie. K velmi oblíbeným akcím HAIMY Ostrava patří Den onkologických dětí s Hitrádiem Orion pro celou rodinu. V pondělí 20. února se uskuteční už jeho XII. ročník. V prostorách Quality Hotelu Ostrava City je pro děti i jejich rodiče připravený bohatý program.

Situace onkologicky nemocných dětí se stále zlepšuje a výsledky léčby potvrzují, že Česká republika patří mezi světovou špičku. Ročně onemocní přibližně 350 dětí, 85 % z nich se úspěšně vyléčí.