12.05.2010

FN Ostrava je opět 2. nejlepším zaměstnavatelem

Fincentrum Media, s.r.o. (nezávislý konzultant v oblasti poskytování finančních poradenských služeb, jehož jedna divize se zaměřuje na realizaci akcí jako jsou Zaměstnavatel roku a Banka roku) každoročně vyhlašuje soutěž v kategoriích zaměstnavatel regionu a personální projekt regionu. Vítězové regionálních kol pak postupují do celostátního kola, kde jsou předána ocenění v kategoriích Zaměstnavatel roku, Nejžádanější zaměstnavatel roku, Progresivní zaměstnavatel a Personální projekt roku.

Fakultní nemocnice Ostrava se rovněž v letošním roce přihlásila do kategorie zaměstnavatel regionu. Odborná porota složená ze zástupců odborných garantů soutěže, generálního partnera a pořadatele hodnotila přihlášené firmy a společnosti podle zaslaných dotazníků. Ty byly zaměřeny především na oblasti vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, kariérní příležitosti, kvalita vedení, postoj zaměstnanců k firemním hodnotám a kultuře, systém odměňování, personální konkurenceschopnost a efektivnost zaměstnanců.

Na základě rozhodnutí poroty obdržela FN Ostrava 6. 5. 2009 v Olomouci cenu za 2. místo v kategorii zaměstnavatel regionu. Opětovné umístění naší nemocnice vneslo do hodnocení „rozruch“, protože se jí podařilo zařadit mezi především strojírenské a jiné průmyslové firmy (mnohdy se zahraničním majitelem). „Jsem velice ráda, že se nám podařilo opět získat toto ocenění. Je to důkaz toho, že i ve zdravotnictví „máme kvalitní zaměstnance“ a že s nimi “umíme pracovat“. Současně vnímám toto ocenění i jako poděkování zaměstnancům za úsilí a pracovní nasazení související s přípravami na mezinárodní akreditaci JCI,“ řekla ing. Lenka Nétková, náměstkyně pro personální řízení FN Ostrava.