20.05.2010

Figarova svatba v Onkologické klinice FN Ostrava

„Naším cílem je poskytnou pacientům nejen nadstandardní medicínskou péči, ale také jim umožnit příjemné společenské vyžití,“ říká MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA, přednosta Onkologické kliniky FNO. „Náš nový přednáškový sál v modernizované budově kliniky je natolik dobře technicky vybaven, že můžeme našim pacientům nabídnout nejen zajímavá hudební a divadelní představení, ale v rámci nově vytvořeného filmového klubu také promítání filmů. První z nich bychom chtěli našim hospitalizovaným pacientům nabídnout už v červnu.“

Michaela Hofmanová, PR a komunikace, projekt Ostrava 2015: Projekt Ostrava 2015, se kterým město kandiduje na titul Evropské hlavní město kultury, si klade za cíl vytvořit z Ostravy místo pro šťastný život. Místo, k němuž budou mít jeho obyvatelé vztah a z něhož nebudou odcházet. K naplnění tohoto cíle je nutné zkvalitnit životní  podmínky všech obyvatel, ať už se to týká bydlení, práce, životního prostředí, trávení volného času nebo třeba pobytu v léčebném zařízení. Kvalitní zdravotní péči mohou poskytnout jedině profesionálové, ale pomoci zpříjemnit čas, který pacienti tráví v nemocnici, můžeme i my. Proto vznikl ve spolupráci s FNO Ostrava projekt, který pacientům zajistí možnost kulturního vyžití i během léčebného pobytu v nemocnici.“