16.03.2023

Fakultní nemocnice uspořádala Pochod pro mozek

Túrou na podporu paměti. Takový je smysl akce s názvem Pochod pro mozek 2023, který
15. března uspořádalo Centrum pro kognitivní poruchy Neurologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Bezmála 3 kilometry dlouhou trasu od Lékařské knihovny FNO do Porubského lesa absolvovala dvacítka lidí.

Akce je součástí Národního týdne trénování paměti a jeden z hlavních organizátorů MUDr. Richard Novobilský říká, že pobyt na čerstvém vzduchu je nejen tělu, ale i paměti velice prospěšný: „Pohyb, při kterém se člověk jen tak trochu zahřeje a je u toho schopný mluvit, příznivě ovlivňuje mozek. Tělu to je dobré ke vstřebávání cukru, podporuje to boj proti diabetu, což je rizikový faktor pro mozkové mrtvice.“

V cíli pochodu čekalo na účastníky několik her na procvičení paměti. V co nejkratším intervalu měli například vyjmenovat postavy z vyprávěného příběhu anebo co nejvíce druhů zvířat. „Ve fakultní nemocnici chodím na kognitivní kurz, kde hrajeme takové dětské hry jako pexeso a podobně. Zkrátka trénujeme paměť. Cítím, že je to potřeba. S věkem ztrácím schopnost rychle reagovat a někdy si nemůžu vybavit názvy některých věcí,“ popsala jedna z účastnic pochodu, sedmdesátiletá paní Věra.

Součástí Národního týdne trénování paměti jsou i osvětové přednášky pro veřejnost, které se uskuteční v pátek 17. března mezi 9. až 12. hodinou v zasedací místnosti Domova sester FNO. 


×
PředchozíDalší
Načítání