05.11.2018

Dohoda mezi novým ředitelem FNO Petrem Vávrou a odvolaným přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky uzavřena.

Novému řediteli FNO Petrovi Vávrovi se po prvním týdnu ve funkci podařilo domluvit návrat docenta Ondřeje Šimetky zpět do vedení Gynekologicko-porodnické kliniky FNO.

Došlo tak po vzájemné dohodě s ředitelem FNO docentem Petrem Vávrou.

Návratu předcházelo jednání, jsem rád, že jsme našli společnou řeč a dokázali se domluvit a pan docent povede kliniku až do doby řádného výběrového řízení„ dodal ředitel Vávra. Ondřej Šimetka bude pověřen vedením Gynekologicko-porodnické kliniky FNO od 6.11.2018.

Jsem rád, že jsme se s panem ředitelem dohodli, za to mu z mé strany patří dík a příslib spolupráce“, uvedl Ondřej Šimetka, který Gynekologicko-porodnickou kliniku vede od roku 2007.

Šlo mi o to, aby Fakultní nemocnice v Ostravě nepřišla o odborníka, jakým bezesporu doc. Šimetka je.“upřesnil Petr Vávra.

Podle něj se nyní docent Šimetka zaměří na zdárné dokončení nového pavilonu Péče o matku a dítě, který by se měl otevřít veřejnosti do několika měsíců.

Petr Vávra dále zdůraznil, že i nadále je jeho cílem stabilizace nemocnice a zajištění

dalších neobsazených vedoucích pozic jednotlivých klinik.