10.04.2013

Dar zaměstnanců IKEA dětem

Dar zaměstnanců obchodního domu IKEA

Ve středu 10. dubna převezme MUDr. Bohumír Blažek, primář oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FNO, od Lubomíra Zákopčana, ředitele obchodního domu IKEA Ostrava, šek na 47 tisíc korun. Finanční dar bude využit ve prospěch malých pacientů oddělení.

O tom, že šek bude předán právě tomuto oddělení, rozhodli zaměstnanci obchodního domu IKEA, kteří získali 45 tisíc korun ve firemní motivační soutěži spojené s prodejem nových LED žárovek. Místo toho, aby částku využili pro vlastní potřeby, rozhodli se darovat ji nemocným dětem. A navíc přidali další dva tisíce pocházející ze symbolické vánoční dražby.

V žádném případě však nejde o jediný kontakt IKEA s fakultní nemocnicí. Mnoho zaměstnanců obchodního domu patří k pravidelným dárcům krve v krevním centru, IKEA také v době vánočních svátků předává pacientům Kliniky dětského lékařství FNO plyšové hračky zakoupené svými zaměstnanci i zákazníky.