Chirurgické dny

Přední odborníci z oblasti miniinvazivní chirurgie jednají ode dneška v ostravském hotelu Clarion. Na letošní už 13. ročník této prestižní akce se přihlásilo více než 280 lékařů a sester z České i Slovenské republiky .

Předsedou organizačního výboru je letos poprvé docent Petr Vávra, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava. Navázal tak na bývalého dlouholetého přednostu Chirurgické kliniky FN Ostrava  docenta Jana Dostalíka, který chirurgické dny založil a letos je čestným předsedou organizačního výboru.

„ V Česku je to jediný kongres, který je zaměřený výhradně na miniinvazivní chirurgii. Přijíždějí sem špičkoví odborníci v tomto oboru, aby prezentovali své nejnovější poznatky z oblasti laparoskopie. Jedním ze stěžejních témat bude letos robotická chirurgie, se zaměřením na operace tlustého střeva a konečníku, přiblížil program jednání doc. Petr Vávra.

K předním odborníkům v této oblasti patří Jan Rejholec, primář chirurgie v Děčíně, který je s docentem Vávrou zároveň členem předsedající komise. Ze sousedního Slovenska přijede i přednosta Chirurgické kliniky v Banské Bystrici Lubomír Marko , který se ve své přednášce bude věnovat laparoskopickým operacím bráničních kýl.

Součástí 13. Ostravských chirurgických dnů bude už tradičně odborný sesterský program. Letos mu budou dominovat témata, která se zaměří na to, jak předcházet infekci.  Jeden z bloků je zaměřený i na problematiku pacientů se stomií.

13. Ostravské chirurgické dny budou trvat do pátku 9. 11. a nabídnou celkem 67odborných přednášek.

{gallery}novinkytz/chirurgicke-dny{/gallery}