13.03.2013

Bezplatné vyšetření ledvin

V letošním roce připadá Světový den ledvin na 14. březen a to je den, kdy budou mít zájemci možnost nechat si zdarma vyšetřit ledviny mezi 8:00 a 12:00 v dialyzačním středisku Fakultní nemocnice Ostrava.

Ledviny jsou párový orgán. Zbavují tělo odpadních látek, které jsou následně z těla vylučovány v moči. Pro lidský organizmus jsou životně důležité a jejich onemocnění má vliv na řadu dalších nemocí, zejména srdce. Onemocnění ledvin nemusí pacient ihned pociťovat. Mezi projevy, které mohou znamenat určité riziko patří krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak a nebo časté močení. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba a tím nižší je riziko výskytu dalších onemocnění.

Pracoviště dialýzy se nachází v přízemí budovy polikliniky, v levé části hned při vstupu do budovy.