06.11.2013

Aplikace FNO pro chytré telefony

Aplikace Fakultní nemocnice Ostrava poskytuje majitelům chytrých telefonů mobilní servis

Fakultní nemocnice Ostrava je první nemocnicí v České republice, která majitelům chytrých telefonů vyšla vstříc aplikací, jež usnadňuje orientaci v areálu tohoto zdravotnického zařízení a nabízí i kontakty na jednotlivá pracoviště a další služby.

„Pro naši nemocnici je typické, že drží krok s vývojem špičkových technologií nejen v oblasti medicíny. Takže je logické, že vstřícně reaguje i na potřeby lidí, kteří s moderními technologiemi pracují a využívají je v každodenním životě," komentuje Ing. Tomáš Oborný, MBA, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, zrod aplikace, která byla zprovozněna v závěru září 2013 a mohou ji využívat majitelé takzvaných chytrých telefonů pracujících na systému iOS nebo Android. „Hlavním cílem aplikace bylo poskytnout uživatelům chytrých telefonů dokonalý mobilní servis a zjednodušit jejich pohyb po areálu nemocnice. Proto je součástí aplikace interaktivní mapa, díky níž se může uživatel chytrého telefonu v areálu velmi dobře orientovat. A nejen to. Aplikace zjednodušila také orientaci v kontaktech na jednotlivá pracoviště, nabízí také poznámkový blok, v němž je možné si vést vlastní záznamy a poznámky."

Aplikace obsahuje čtyři části. První z nich s názvem Ordinace nabízí seznam všech ambulantních pracovišť nemocnice i lůžkových částí, kontakty na ně i specifikaci přesné polohy těchto pracovišť v rámci areálu nemocnice. Druhá část je určena k lepší orientaci v názvech jednotlivých pracovišť. „Nazvali jsme ji Vaše obtíže," vysvětluje Tomáš Oborný. „Tady si člověk může vyhledat potřebné pracoviště podle konkrétní části těla, s níž jsou spojeny jeho obtíže. Samozřejmě nechybí ani část nazvaná Mapa, kterou jsme zpracovali na základě reálných mapových podkladů. Jsou zde například označeny jednotlivé budovy v areálu i se seznamem pracovišť, která v daných objektech sídlí." Poslední částí jsou Moje kontakty. Jde o již zmíněný poznámkový blok, do něhož si lze zanést například upomínky vztahující se k chystané návštěvě ambulance, upozornění na kontroly i na to, že je třeba brát pravidelně určité léky a podobně. Uživatel si sem může také zanést vlastní seznam nejčastěji využívaných kontaktů.

„Aplikaci, kterou si uživatelé chytrých telefonů mohou stáhnout bezplatně prostřednictvím App Store nebo Google play, stačí zadat ve vyhledávači zkratku FNO nebo Fakultní nemocnice Ostrava a program aplikaci nalezne. Aplikaci považujeme za příjemnou formu rozšíření všech dostupných informací, jež nemocnice nabízí," pokračuje Oborný s tím, že podrobné informace o aplikaci a také návod k jejímu stažení lze nalézt na webových stránkách nemocnice.