V areálu nemocnice se poběží charitativní orientační běžecký závod

Listopad je už tradičně na celém světě známý taky jako Movember. Charitativní akce mají vyzvat hlavně muže, aby nezapomínali na preventivní urologické prohlídky.

Fakultní nemocnice Ostrava se k projektu Movember připojila i jednou netradiční akcí. V sobotu 24.11.2018 podpoří vyznavači orientačního běhu nadační fond Muži proti rakovině. Závod s názvem „Prostata open“ odstartuje v 10 hodin dopoledne v prostoru respiria a poběží se za plného provozu areálem Fakultní nemocnice Ostrava . Akci spolupořádá přednosta Urologické kliniky FN Ostrava docent Jan Krhut, který přiblížil detaily závodu. „Připravili jsme tři trasy. Nejdelší měří 3 kilometry a bude na ní 18 kontrol. Kratší trasa má 2,5 kilometru a 11 kontrol a 1,5 kilometru se 7 kontrolami měří trať nejkratší.“

Organizátoři zvou i ty, kteří zatím nemají s orientačním během žádnou zkušenost. A vzkazují:“ Na místě bude několik borců, kteří každému zájemci vysvětlí základní princip a pravidla tohoto sportu. Je dobré si přinést buzolu, kompas anebo si předem na telefon stáhnout nějakou buzolovou aplikaci.“

A to nejdůležitější nakonec. Startovné je 50 Kč a polovinu z něj dostane už zmíněný fond Muži proti rakovině. Jeho zástupci budou ve Fakultní nemocnici v Ostravě po celou dobu závodu k dispozici všem, kteří budou chtít získat informace a rady z oblasti urologických problémů u můžu. Loni díky kampani Movember získal 2 788 911,24 Kč. Část peněz použil na nákup přístrojů do urologických pracovišť, která souvisí s onkologickým onemocněním

Zájemci se mohou přihlásit na adrese lucie.jandlova@fno.cz,