01.10.2020

Veronika Petrášová z Oddělení neonatologie FN Ostrava je Sestrou roku

Hned ve dvou kategoriích získala prestižní ocenění dětská sestra z Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava Mgr. Veronika Petrášová. Ve 20. ročníku profesní ankety Sestra roku zvítězila v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči a nejvíce hlasů získala i v přímém hlasování veřejnosti v kategorii Sestra mého srdce.

Včera jsem měla tu čest být součástí galavečera na oslavu všech sester,“ popisuje své dojmy ze slavnostního večera majitelka prestižního titulu Mgr. Veronika Petrášová a dodává: „Je to krásný způsob poděkování za nelehkou, ale přitom tak krásnou práci. Jsem velice vděčná za nominaci a podporu ze strany kolegyň i vedení nemocnice. Mé ocenění jako Sestry roku a Sestry mého srdce beru jako ocenění nejen své, ale ocenění celého kolektivu Oddělení neonatologie.“ Mgr. Petrášová pracuje na Oddělení neonatologie jako staniční sestra Jednotky intenzivní a resuscitační péče. Ve zdravotnictví působí tato maminka tří dětí přes dvacet let.

Sestra_roku_Petrasova

Perfektní sestra, která ví, co dělá. Odvádí skvělou práci, ať už jako dětská sestra, ale také v rámci psychosociální intervenční pomoci, kterou poskytuje rodinám například po tragické události. Její klid a profesionalitu oceňujeme my lékaři také v situacích, kdy musíme sdělovat závažné diagnózy,“ popisuje spolupráci primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová.

Zkušenosti, které získala v péči o nezralé novorozence, vložila do „Deníčku z inkubátoru, aneb když čáp přiletí dřív“.  Rodiče si do něj mohou zapisovat své pocity, ale i pokroky, které jejich dítě dělá během pobytu v nemocnici.

Petrasova_a_Polanska

Péče o děti pro ni nekončí ukončením hospitalizace dítěte,“ říká o své kolegyni vrchní sestra Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jana Kučová, Ph.D. „V mnoha případech se Verča zajímá i o jejich další osud. Podílela se na organizaci setkání rodin předčasně narozených dětí v Ostravě a aktivně spolupracuje se spolkem Nedoklubko, který tyto rodiny podporuje.“ Kolegyně na své staniční sestře oceňují i její schopnost konstruktivně a s klidem řešit konflikty a krizové situace.

Petrasova_s_rodinou

Jsem hrdý na to, že to byly právě naše skvělé kolegyně, které získaly ocenění v této vysoce uznávané celostátní anketě,“ řekl bezprostředně po skončení slavnostního předání v pražském Kině Lucerna ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Kromě Mgr. Veroniky Petrášové se totiž v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání dostala mezi tři finalistky také náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA. „Oběma dámám upřímně blahopřeji,“ gratuloval ředitel Havrlant.


×
PředchozíDalší
Načítání