Trojčata narozená letos v únoru ve FN Ostrava jela domů

Trojčata Anna, Zuzana a Miroslav, která se ve FN Ostrava předčasně narodila 19. února letošního roku, mohli lékaři po více než 2 měsících propustit domů. Šťastní rodiče z Jablunkova, kteří už mají doma dvě dcery věří, že do FN Ostrava budou jezdit jen na pravidelné kontroly.

„Všechny tři děti byly schopny normálně přijímat mateřské mléko, nepotřebovaly sondu, všechny si udržely tělesnou teplotu, a tak už nebyl důvod, abychom je museli mít ještě tady u nás v nemocnici,“ popsala zdravotní stav trojčat primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová.

balet

Maminka trojčat Michaela Kropová pracuje jako zdravotní sestra. I proto při odchodu z fakultní nemocnice ocenila péči Oddělení neonatologie. „Vím, že jste mi děti doslova vypiplali. Teď mají dvojnásobnou váhu než při narození a celkově jsou moc šikovnéSmekám před ošetřovatelským týmem, před sestřičkami, před lékaři. Byli jste supr, díky moc,“ dodala maminka pěti dětí při loučení.

Zatímco maminka za dětmi do nemocnice pravidelně dojížděla, otec je znal jen z fotografií. „ I když mě manželka o jejich vývoji pravidelně informovala, ale teď, když je vidím naživo, přiznávám, že jsem dojatý,“ řekl při odchodu domů Miroslav Krop.

Do ostravské fakultní nemocnice teď budou Kropovi s trojčaty jezdit ještě dva roky na kontroly do poradny pro předčasně narozené děti. Za posledních pět let jsou to osmá trojčata, narozená ve FN Ostrava. Jako vzpomínku na místo svého narození dostaly děti od vedení nemocnice pamětní medaili.