27.04.2020

K rychlejšímu zpracování vzorků testů na COVID pomáhají i přístroje FN Ostrava

Dva speciální přístroje - izolátory- teď na čas zapůjčila FN Ostrava Zdravotnímu ústavu v Ostravě. V jeho laboratořích mohou díky tomu rychleji zpracovávat vzorky stěrů, které se odebírají pacientům na odběrových místech nemocnice při podezření na nákazu koronavirem nebo v rámci předoperačních vyšetření.

„Je to speciální stroj, který umožňuje izolaci toho viru a tudíž jeho identifikaci ve vzorku pacienta. A jsme schopni poskytnout i personál, který by byl schopný pomoct v rámci vyšetřování,“ přiblížila spolupráci primářka Oddělení lékařské genetiky FN Ostrava MUDr. Andrea Gřegořová.

balet

Stěry z dutin, které potvrdí anebo vyvrátí přítomnost koronaviru v těle, začala ostravská fakultní nemocnice odebírat mezi prvními v republice už 14. března. Do odběrového místa, které má speciální vjezd z ulice K Myslivně, jezdí více než 100 pacientů denně. Pro odebrané vzorky auto Zdravotního ústavu přijíždí za den několikrát. V ústavu pak jdou okamžitě do laboratoří ke zpracování. Přednost mají vzorky od hospitalizovaných pacientů FN Ostrava, kteří mají podstoupit operaci.


×
PředchozíDalší
Načítání