15.12.2011

Taktické cvičení složek IZS

Taktické cvičení v nemocnici

Mnozí Ostravané dnes zaznamenali blikající hasičské vozy, které se řítily k Fakultní nemocnici Ostrava. Dnes totiž v areálu nemocnice probíhalo za plného provozu taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému společně s pracovníky nemocnice. Předmětem cvičení, které bylo zahájeno v 9 hodin dopoledne, byl příjem pacientů kontaminovaných kyselinou dusičnou.

Aby situace byla co nejreálnější, nebyl provoz urgentního příjmu nikterak omezen, takže se zde pacienti, kteří byli ošetřováni s opravdovými zraněními, potkávali s pacienty - figuranty i s hasiči, záchranáři a policisty, kteří zde plnili své úkoly. Cvičení, které prověřilo připravenost nemocničního týmu řešit nenadálé havarijní situace, bylo maximálně úspěšné, souhra složek Integrovaného záchranného systému MSK a zaměstnanců FNO dokonalá. Celé cvičení bylo ukončeno v 11.30 hod.